środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Rafakowcy zdominowali bieg w Jastrzębiu-Zdroju

22.11.2016 09:12 | 0 komentarzy | kozz

W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Firm i Instytucji w biegu na 10 km grupa reprezentująca RAFAKO S.A. nie miała sobie równych, dominując na podium. Zawody odbyły się 13 listopada w Jastrzębiu Zdroju w ramach biegu Silesia Run. 

Rafakowcy zdominowali bieg w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapaleni biegacze, którym nie straszny był śnieg i mróz, święto Niepodległości uczcili biorąc udział w biegu Silesia Run Niepodległościowa 10-tka. Mimo niesprzyjającej aury ponad 200 osób ukończyło wymagany dystans. W ramach przedsięwzięcia odbyły się Mistrzostwa Polski Firm i Instytucji w biegu na 10 km, w których wystartowała silna 9-osobowa reprezentacja firmy RAFAKO S.A.

W kategorii drużyn męskich RAFAKO S.A., w składzie: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Wojciech Piechnik, Krzysztof Jeremicz, zajęło II miejsce. W kategorii drużyn mieszanych rafakowcy w składzie: Magdalena Woskowska, Magdalena Wawrzynowicz, Ryszard Baran, Henryk Wiliger zdobyli I miejsce. Indywidualnie wśród mężczyzn w kategorii firm III miejsce zajął Paweł Klinik.

Wśród kobiet zawodniczki raciborskiej Spółki zajęły całe podium. Wygrała Magdalena Woskowska przed Magdaleną Wawrzynowicz i Gabrielą Sobczyk. Ponadto w biegu głównym w kategorii M50 I miejsce zajął Jan Wilczek.

Wrażenia uczestników:

Paweł Klinik

Bardzo szybka trasa, na której można było próbować pobijać swoje życiówki. Padający dość mocno śnieg trochę utrudniał bieg. Czas nie wiele odbiegał od mojego rekordu życiowego, a biegło mi się dość swobodnie, dlatego jestem zadowolony z rezultatu.

Wojciech Piechnik

Niedzielny bieg był moim drugim w życiu na 10 km i czwartym w ogóle. Udało mi się osiągnąć bardzo dobry rezultat tzw. „życiówkę” i pierwszy raz stanąć na „pudle”, z czego jestem bardzo zadowolony. Ogromna zasługa w tym moich kolegów z drużyny, którzy świetnie motywują i dzielą się doświadczeniem.

Magdalena Woskowska

Biegło mi się bardzo dobrze. Szybka trasa sprzyjała dobrym wynikom, ale sporym utrudnieniem był sypiący w oczy śnieg.

Warto przypomnieć, że zwycięstwo w Jastrzębiu-Zdroju to kolejny sukces biegaczy raciborskiej firmy. Jednak nie spoczywają na laurach i już przygotowują się do kolejnych startów i bicia rekordów życiowych.

***

Autor tekstu: Justyna Korzeniak/Adventure Media

Autor zdjęć: Archiwum Krzysztof Jeremicz, RAFAKO S.A.