Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Dziewięć medali młodych zapaśników MKZ Unia Racibórz na zawodach w Krakowie

22.11.2016 09:37 | 0 komentarzy | kozz

Zapaśnicy MKZ Unia Racibórz z powodzeniem startowali ostatnio w Krakowie (18-19.11) w  Międzynarodowym Memoriale im. Władysława Bajorka w zapasach w stylu klasycznym.

Ekipa Unii zdobyła w sumie 9 medali: 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy. Na tegoroczne zawody pod Wawel przyjechało ponad 200 zawodników. W kategorii wiekowej dzieci z zawodników Unii na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Iwanowski (55 kg), drugi był Karol Staniewicz (60 kg), a trzeci Ignacy Kosmala (32 kg). W gronie młodzików pierwsze miejsce zajął Mateusz Iwanowski (59 kg), srebrny medal wywalczył Jakub Otulak (53 kg), a na piątym miejscu zawody ukończył Maciej Krupa (53 kg). W rywalizacji kadetów na pierwszym miejscu uplasowali się Kamil Czarnecki (54 kg) i Filip Świerczewski (76 kg), a na drugich lokatach rywalizację zakończyli Arsen Mkrtchyan (76 kg) i Tomasz Wawrzyńczyk (100 kg).