Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Sukcesy judoków Polonii Rybnik

29.11.2016 09:18 | 0 komentarzy | pm

Z tarczą wróciła z Bytomia piątka zawodników Polonii Rybnik, powołanych do śląskich reprezentacji judo młodziczek i młodzików na Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików Reprezentacji Województw.

Sukcesy judoków Polonii Rybnik
Zawodnicy rybnickiego kluby z prezesem Juliuszem Kowalczykiem i trenerem Arielem Kuśką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Bytomiu podczas Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików – reprezentacji województw, występujące w drugim zespole Śląska młodziczek, zawodniczki Polonii Rybnik: Karolina Mika i Patrycja Stachowska zdobyły brązowe medale. Niewiele brakowało, a II zespół Śląska z rybnickimi zawodniczkami znalazłby się w finale. Po niezwykle zaciętym meczu zawodniczki śląskiego zespołu stosunkiem 3:4 uległy w meczu półfinałowym reprezentacji Mazowsza. Wcześniej drużyna Śląska II pokonała zespół z Małopolski i uległa zespołowi z Dolnego Śląska.
Zakwalifikowany do I zespołu Śląska Dawid Zduńczyk również zdobył brązowy medal. W pierwszym meczu drużyna Śląska I pokonała drużynę z woj. Pomorskiego, by w kolejnym ulec drugiemu zespołowi z Mazowsza. Ostatecznie w „bratobójczym" meczu o brązowy medal mistrzostw – I drużyna Śląska pokonała drugi zespół i to ona stanęła na najniższym stopniu podium. Drugi zespół Śląska Młodzików – z Karolem Kuczerą i Wojtkiem Pasieką - zajął ostatecznie 5. miejsce.
Warto dodać, że do brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek II zespół Śląska poprowadził trener rybnickiego klubu Ariel Kuśka.

Wyniki

3. miejsce: Karolina Mika - II Zespół Śląska Młodziczek

3. miejsce: Partycja Stachowska - II Zespół Śląska Młodziczek

3. miejsce: Dawid Zduńczyk - I Zespół Śląska Młodzików

5. miejsce: Karol Kuczera - II Zespół Śląska Młodzików

5. miejsce: Wojciech Pasieka - II Zespół Śląska Młodzików