TS ROW Rybnik wygrywa drugi mecz w ekstralidze i jest wiceliderem

04.12.2016 20:13 | 0 komentarzy | pm

Piłkarki z Rybnika zadebiutowały przed własną publicznością.

Zawodniczki TS ROW Rybnik – przygotowując się do piłkarskiej wiosny, biorą udział w rozgrywkach futsalowych. Dzięki barażowi, rybnicka drużyna rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu właśnie.

W dwóch pierwszych meczach podopieczne Remigiusza Danela przegrały w Krakowie i wygrały w Głogówku. W niedzielę, 4 grudnia miały okazję zadebiutować przed własną publicznością. W „ekonomiku” TS ROW podejmował drużynę Lex Kancelaria Słomniki. Dużym problemem dla trenera rybnickiego zespołu był brak Agaty Sobkowicz, liderki drużyny, która nabawiła się kontuzji mięśniowej.

Mecz w Rybniku lepiej rozpoczęły przyjezdne. Już w 3. minucie Aleksandra Nieciąg przedarła się prawą stroną, dokładnie dograła do Magdaleny Matyja, a ta otworzyła wynik spotkania. Rybniczanki ruszyły do odrabiania strat. Na bramkę Anny Król strzelały m.in. Aleksandra Lizoń i Edyta Botor, piłka nie chciała jednak wpaść do bramki. Inaczej niż w minucie 7. Wtedy to Daria Pluta efektownie przyjęła piłkę podaną przez bramkarkę Andżelikę Dąbek i silnym strzałem umieściła futbolówkę w siatce. Zawodniczki TS ROW mogły podwyższyć wynik w minucie 13., ale po strzale Anety Szymanowskiej piłka odbiła się od słupka. Przyjezdne również miały swoje okazje, ale w bramce miejscowych bardzo dobrze spisywała się Dąbek. Obie drużyny schodziły więc przy remisie 1:1.

Po zmianie stron okazję do objęcia prowadzenia, i to dwa razy, miała drużyna gości, jednak ponownie swój kunszt pokazała bramkarka TS ROW. W 29. minucie prawą stroną boiska pobiegała Pluta, zagrała wzdłuż bramki, a stojąca tam zawodniczka reprezentująca Słomniki, interweniowała na tyle pechowo, że zdobyła bramkę samobójczą. W 36. minucie drużyna z Rybnika prowadziła już 3:1. Po strzale głową Pluty, piłka odbiła się od poprzeczki, dopadała do niej jednak Maria Mihaldova i nie dała szansa bramkarce gości. Od tego momentu więcej z gry miały przyjezdne, które starały się odrobić straty, grając nawet bez bramkarki. Nie było to łatwe, ponieważ pomiędzy słupkami bramki TS ROW stała znakomita Dąbek. Rywalki zdołały ją pokonać na 2 sekundy przed ostatnim gwizdkiem, co było jednoznaczne z tym, że z kompletu punktów cieszyły się podopieczne Remigiusza Danela. To zwycięstwo pozwoliło rybnickiemu zespołowi awansować na 2. miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz TS ROW rozegra 17 grudnia w Katowicach.

TS ROW Rybnik - Lex Kancelaria Słomniki 3:2 (1:1)

Bramki: Daria Pluta (7.), Myrosłava Vypasniak (samobójcza 29.), Maria Mihaldova (36.) – Magdalena Matyja (3.), Agnieszka Karcz (40.)

TS ROW: Andżelika Dąbek, Magdalena Wójcik, Aneta Szymanowska, Aleksandra Lizoń, Dominika Sykorova, Edyta Botor, Angelika Tlałka, Daria Pluta, Maria Mihaldova, Marta Kamińska, Martyna Guzik, Anna Konkol.