Sobota, 13 kwietnia 2024

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Dawid Łomnicki wygrał konkurs na biznesplan. Otworzy w Raciborzu salę do street workoutu

07.12.2016 20:37 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 21:51

Wyjątkowa fotograf, konstruktor jedynych w swoim rodzaju zabawek, wizjoner komunikacji, artystyczna dusza i atleta przedstawili swoje pomysły na biznes. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale ktoś musiał wygrać.

Dawid Łomnicki wygrał konkurs na biznesplan. Otworzy w Raciborzu salę do street workoutu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs rozstrzygnięto wieczorem 7 grudnia w Family Clubie. Do finałowej piątki zakwalifikowano:

  • Artura Wanata (produkcja interaktywnych tablic dla dzieci),
  • Dawida Łomnickiego (sala do ćwiczeń kalistenicznych*),
  • Dawida Obruśnika (opaska komunikacyjna),
  • Dorotę Khlosek (fotografia),
  • Żanetę Foreiter (sklep z zabawkami w Raciborzu).

Uczestnicy przedstawiali swoje pomysły na biznes, następnie jury dopytywało ich m.in. o koszty proponowanych produktów i usług, warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, perspektywę rozwoju firmy oraz marketing.

Zwyciężył Dawid Łomnicki, który zamierza przekuć swoją pasję do ćwiczeń kalistenicznych (tzw. street workout) na biznes. Dawid policzył ile będzie kosztował go zakup urządzeń oraz wynajem odpowiedniego pomieszczenia. Na początku zamierza prowadzić swój biznes samodzielnie, w przyszłości nie wyklucza zatrudnienia kolejnych pracowników.

Więcej o konkursie na najlepszy biznesplan, pomysłach uczestników i uwagach jury we wtorkowym wydaniu "Nowin Raciborskich" (13.12.2016).

*Ćwiczenia kalisteniczne na wolnym powietrzu nazywa się "street workoutem" (trening uliczny). Dotychczas w Raciborzu powstały dwa miejsca, w których zamontowane sprzęt pomocny w uprawianiu tej formy ćwiczeń.


Konkurs na najlepszy biznesplan był zwieńczeniem tegorocznych działań prowadzonych w raciborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Podczas warsztatów, indywidualnych konsultacji i otwartych wykładów przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane prowadzeniem działalności zostali wdrożeni w tajniki skutecznych działań biznesowych. Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości jest prowadzony przez specjalistów z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku. Prezydent Mirosław Lenk zapowiada przedłużenie działalności inkubatora.

Ludzie:

Dawid Łomnicki

Dawid Łomnicki

Radny Miasta Racibórz, założyciel Street Workout Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.