Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Świetny Emil Szwed poprowadził koszykarzy Ofensywy do zwycięstwa z Gliwicami [ZDJĘCIA]

18.12.2016 18:42 | 0 komentarzy | kozz

W niedzielę w Arenie Rafako rozegrano mecz IX kolejki trzeciej ligi koszykówki mężczyzn. Ofensywa Racibórz do ostatniego gwizdka toczyła bój o zwycięstwo ostatecznie pokonując zespół z Gliwic 70:64.

Szóste zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze Ofensywy Racibórz. Po zeszłotygodniowej przegranej jednym punktem z Czeladzią, tym razem wygrali z Gliwicami, aczkolwiek nie bez problemów. Wszystko od początku układało się po myśli trenera Fojcika. Pierwszą kwartę Ofensywa wygrała pewnie i kibice mogli spodziwać się kolejnego sukcesu. Prowadzenie uspokoiło nieco raciborski zespół i drugą kwartę gospodarze wyraźnie przegrali schodząc z sześciopunktową stratą, a był już moment, że zespół z Gliwic prowadził dziesięcioma punktami. Wszystko wróciło do normy po przerwie. Raciborzanie znów skutecznie punktowali rywala, doganiając go i obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Gdy tym razem wydawało się, że Ofensywa prowadzenie dowiezie do końca znów dała się dogonić i prowadziła ledwie 66:64. W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowali koszykarze z Raciborza, którzy wygrali 70:64. Wielką rolę odegrał w meczu Emil Szwed, który zdobył niemalże połowę punktów z całej drużyny.

Ofensywa Racibórz - KS AZS PŚ Gliwice 70:64 (20:13, 12:25, 22:10, 16:16)

Punktowali: Dereń 7, Szwed 33, Dziwoki 8, Janko 8, Kamiński 7, Atłachowicz 2, Brudziana 2, Półtorak 3, Wranik -.