Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Liga Mistrzów: Triumf siatkarzy ZAKSY w Moskwie

18.01.2017 19:58 | 0 komentarzy | kozz

Mistrz Polski w piłce siatkowej mężczyzn, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniósł trzecie zwycięstwo w trzecim meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Fedinando De Giorgi wygrali w Moskwie z Dinamem 3:1.

To było do tej pory najtrudniejsze spotkanie siatkarzy ZAKSY w tej edycji Ligi Mistrzów. Zarówno zespół z Kędzierzyna jak i Moskwy miał do tej pory po dwa zwycięskie spotkania. Ze względu na to, że Dinamo było gospodarzem to w tym zespole należało upatrywać faworyta. Kluczowe dla spotkania były jednak dwa pierwsze wyrównane sety w których to ZAKSA okazała się lepsza od Rosjan. Podopieczni trenera De Giorgi wygrali partie do 23 i 21. Mistrz Polski mógł wygrać spotkanie w trzech setach, ale trzecią partię w grze na przewagi wygrali siatkarze Dinama 30:28. W czwartej i jak się okazało ostatniej partii zespół z Kędzierzyna pewnie wygrał do 20 i w całym spotkaniu 3:1 dopisując na swoje konto trzecie zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Po ostatnich morderczych dla siatkarzy z Kędzierzyna dniach w których rozegrali trzy mecze Pucharu Polski zdobywając trofeum i meczu w europejskich pucharach chwila wytchnienia. Za tydzień na wyjeździe zmierzą się w Lubinie z Cuprum. Do hali Azoty wrócą pod koniec stycznia rozegrać mecze z Lotosem Trefl Gdańsk w ramach PlusLigi a tuż po nim rewanż z Dinamem.

Dinamo Moskwa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 21:25, 30:28, 20:25)