Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Naprzód Borucin pod jednym dachem z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA]

20.01.2017 16:09 | 7 komentarzy | kozz

To już szósty obóz przygotowawczy Naprzodu Borucin z czego czwarty zorganizowany w czeskim Krawarzu. Ten jednak jest inny niż poprzednie i to nie tylko z powodu, że piłkarze Naprzodu trenują pod jednym dachem z pierwszoligowym Górnikiem Zabrze.

Naprzód Borucin pod jednym dachem z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA]
Większa część zawodników Naprzodu ma za sobą piątkowy poranny trening. Reszta kadry dojedzie wieczorem i w sobotę / fot. Maciej Kozina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inny dlatego, że został on sfinansowany dzięki projektowi realizowanemu wspólnie z czeskim SJ Spartak Chuchelna pt. "Podaj piłkę przez granicę". Kwota jaką otrzymał klub z Borucina pod koniec minionego roku to blisko 20 tysięcy euro. - Jednym z punktów projektu do realizacji było zorganizowanie obozu integracyjno-piłkarskiego. W projekcie z dostępnych obiektów była Buly Arena w Krawarzu, dlatego też znów tutaj zawitaliśmy - tłumaczy trener Jerzy Halfar.

Wcześniejsze obozy organizowane były głównie z prywatnych pieniędzy prezesa Naprzodu Marka Ciemiengi i sponsorów, teraz w klubie z Borucina wykorzystują środki przyznane z projektu. Obóz jest pierwszym punktem całego dofinansowania. Ponadto klub zakupił sprzęt piłkarski. - Mamy 22 nowe piłki z górnej półki, a chłopcy dostali buty piłkarskie. Zakupiliśmy także sprzęt przydatny w treningach. Projekt obejmuje także sekcję tenisa stołowego, mecz towarzyski ze Spartakiem Chuchelna, a także nasz tradycyjny trzydniowy festyn - powiedział szkoleniowiec.

Trener Naprzodu zadowolony jest także z tego, że ma podczas obozu do dyspozycji ponad 30 piłkarzy. - Jeszcze nigdy nie miałem tylu chłopaków pod swoimi skrzydłami, co wymaga jeszcze większego zaangażowania z mojej strony, aby każdy z nich mógł treningi przepracować jak najlepiej. Cieszę się, że ponownie jesteśmy na obozie w Krawarzu, bo warunki są tu wyśmienite, co pokazuje obecność przed tygodniem ekstraklasowego Piasta Gliwice, i aktualnie pierwszoligowca Górnika Zabrze - zaznaczył Halfar.

W momencie, gdy piłkarze Borucina mieli trening na boisku, Górnik odbywał zajęcia w hali sportowej. Co ciekawe w kadrze drużyny z Borucina jest były piłkarz Górnika - Przemysław Ekiert, którego kariera sportowa przez groźną kontuzję, potoczyła się nie tak jak chciałby zawodnik.

Naprzód Borucin od momentu reaktywacji sekcji piłki nożnej w 2010 roku jest już na szóstym obozie. Cztery razy był w Krawarzu i po razie w Bohuminie oraz Nowej Rudzie. Obecnie piłkarze z Borucina występują w katowickiej klasie okręgowej.