środa, 29 listopada 2023

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Ryszard Wolny: Mecz nie układał się po naszej myśli

26.01.2017 15:00 | 0 komentarzy | kozz

Drużyna AZ Supra Brokers Wrocław była o włos od pokonania Unii Racibórz, wicelidera Krajowej Ligi Zapaśniczej. Niespodzianką były porażki jokerów. Mecz zainaugurował rundę rewanżową KLZ.

Ryszard Wolny: Mecz nie układał się po naszej myśli
fot. Tomasz Lewandowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Taktyka wrocławian po pierwszych trzech walkach święciła tryumf. Eryk Maj z AZ Supra Brokers pokonał Patryka Gołuchowskiego, wyznaczonego przez trenera Unii Racibórz jako joker (czyli zawodnik, którego zwycięstwo liczy się za 2 punkty). Swoją walkę wygrał też wrocławianin Michał Tracz. W tym momencie drużyna AZ Supra Brokers prowadziła w meczu 2:1, a w perspektywie miała walkę swojego jokera – Natalię Strzałkę.

– To było bardzo zacięte spotkanie, o czym świadczą aż trzy remisy. Mecz nie układał się po naszej myśli. Wrocław miał ogromną szansę na zwycięstwo. Losy ważyły się do końca, ale właściwie o wszystkim zadecydowała ta jedna walka – podkreśla Ryszard Wolny z Unii Racibórz. Natalia Strzałka niepodziewanie przegrała z Patrycją Sperką (Unia). Był to siódmy pojedynek meczu. Teraz prowadziła Unia, jednak tylko 4:2. Wrocławski zespół nadal miał szansę na remis, ale w dwie ostatnie walki zakończyły się bez rozstrzygnięcia i wynik spotkania do końca już się nie zmienił.

– Przystąpiliśmy do tego meczu z dużymi nadziejami. Zawodnicy walczyli bardzo ambitnie, może za bardzo chcieli wygrać. Oprócz jokera punktu nie przyniosła także walka innego naszego pewniaka Kamila Kościółka, w kat. 125 kg w stylu wolnym. W efekcie przegraliśmy, zamiast wygrać 5:4. Mobilizujemy się już na następny mecz w Poznaniu – mówi Józef Tracz z AZ Supra Brokers Wrocław. Znaczenie dla wyniku miał też fakt, że w składzie wrocławian zabrakło dwóch anonsowanych wcześniej, rutynowanych zawodniczek z Ukrainy, które są aktualnie na zgrupowaniu narodowej kadry przed mistrzostwami Europy. Drużyna AZ Supra Brokers Wrocław po raz pierwszy w roli gospodarza wystąpiła w hali w Kątach Wrocławskich. Spotkanie toczyło się przy gorącym dopingu. Na mecz wybrało się sporo kibiców z Wrocławia. W hitowym pojedynku pierwszej kolejki rewanżowej rundy KLZ lider, AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, zaskakująco pewnie i wysoko 7:1 pokonał naszpikowaną olimpijczykami drużynę Grunwaldu Poznań. W trzecim meczu AKS Białogard wygrał z AZS AWF Warszawa 7:3. W tabeli KLZ prowadzi AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z kompletem zwycięstw.

PR Expert

Ludzie:

Ryszard Wolny

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.