Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Udane starty rybnickich lekkoatletów [ZDJĘCIA]

03.02.2017 09:23 | 0 komentarzy | pm

Sześć razy zawodnicy Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego stawali na podium.

W Ostrawie, w hali Vitkovice Arena odbyły się halowe mistrzostwa Śląska młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Imprezę zorganizował Śląski Związek Lekkiej Atletyki.
W zawodach wzięli udział lekkoatleci reprezentujący RMKS Rybnika, a których trenuje m.in. Aleksander Wypiór. Rybniczanie spisali się bardzo dobrze, zdobywając 6 medali.
W kategorii wiekowej młodzik U 16 Kamil Garus – wywalczył brązowy medal w biegu na 60 m. W kategorii wiekowej junior młodszy U 18 Kamil Kosowski – wywalczył srebrny medal w trójskoku, a Michał Węgrzyk zdobył srebrO w pchnięciu kulą 5 kg wynikiem 13,98 m. W kategorii wiekowej junior U 20 Jabłońska Julia – wywalczyła brązowy medal, a Szymura Natalia srebrny w biegu przez płotki. W seniorach Renata Pierchała zajęła 2. miejsce w pchnięciu kulą i przywiezie do Rybnika srebrny krążek. Dodatkowo Aleksander Gembalczyk, zawodnik niestowarzyszony, trenujący w RMKS wywalczył srebrny medal w skoku w dal.