Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Galeria i komentarze po ostatnim meczu piłkarek z Rybnika [ZDJĘCIA]

07.02.2017 20:39 | 0 komentarzy | pm

Piłkarki TS ROW Rybnik czeka teraz dwumecz z Akademiczkami z Warszawy. 

Galeria i komentarze po ostatnim meczu piłkarek z Rybnika [ZDJĘCIA]
Fot. Paweł Wengerski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarki TS ROW Rybnik zakończyły rundę zasadniczą ekstraligi futsalu kobiet, efektownym zwycięstwem nad AZS Katowice. Podopieczne Remigiusza Danela zajęły ostatecznie 3. miejsce w II grupie, co dało im awans do fazy play off. Tam zmierzą się z ekipą AZS AWF Warszawa. Stawką dwumeczu będzie awans do turnieju finałowego ekstraligi futsalu kobiet.
Po meczu z Katowicami m.in. o potyczce z warszawiankami opowiadali nam trener Remigiusz Danel i kapitan TS ROW – Magdalena Wójcik. Zapraszamy również do fotorelacji z meczu TS ROW Rybnik - AZS UŚ Katowice.

PO MECZU POWIEDZIELI
Remigiusz Danel, trener TS ROW Rybnik
Ten mecz powinniśmy wygrać i tak się stało. Cieszy mnie wynik, gra oraz to, że obyło się bez żadnych kontuzji. Dzięki temu możemy się spokojnie przygotowywać do meczu play off, którego stawką będzie awans do Final Four. W tym swoistym barażu zagramy z AZS Warszawa. Oczywiście chcemy ten dwumecz wygrać, chociaż nie będzie to łatwe. Zbieramy wszystkie materiały dotyczące tej drużyny, oglądamy ich mecze w internecie, chcemy być dobrze przygotowani.
Jeżeli chodzi o całą rundę zasadniczą, to jestem z wyników zadowolony. Musimy pamiętać, że jesteśmy beniaminkiem w tych rozgrywkach. Mimo to udało nam się awansować, co więcej – gramy solidną piłkę. Z meczu na mecz jest lepiej. Na początku brakowało zgrania, teraz widać, że wszystko lepiej funkcjonuje. Oczywiście jest jeszcze przed nami sporo pracy, dużo elementów można poprawić.

Magdalena Wójcik, kapitan TS ROW Rybnik
Byliśmy faworytem tego spotkania, tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa. W naszej grupie drużyny były wyrównane. Prawda jest taka, że mogłyśmy powalczyć o 2. miejsce, ale równie dobrze mogłyśmy być czwarte. Najważniejsze, że będziemy grać w play off. Przed sezonem wierzyłyśmy, że ten cel uda się zrealizować, ale wszystko jak zwykle zweryfikowało boisko. Moim zdaniem korzystnie. Naszą największą siłą jest to, że jesteśmy drużyną. Oczywiście ważne są również nasze umiejętności indywidualne. Teraz przed nami rywalizacja z bardzo dobrą drużyną z Warszawy. Łatwo nie będzie, na pewno jednak będziemy walczyć do końca i się nie poddamy. Zapraszamy wszystkich kibiców na nasz mecz już w najbliższą niedzielę.

TS ROW Rybnik – AZS UŚ Katowice 6:0 (3:0)
Bramki
: Magdalena Wójcik (10., 25.), Daria Pluta (16.), Aneta Szymanowska (20.), Agata Sobkowicz (22.,29.)
TS ROW: Andżelika Dąbek, Magdalena Wójcik, Agata Sobkowicz, Aneta Szymanowska, Aleksandra Lizoń, Edyta Botor, Daria Pluta, Angelika Tlałka, Liwia Garcarczyk, Anna Konkol, Dorota Młynarczyk.