imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Anna Borowska i Piotr Kuczera najlepsi w pucharze Polski

12.02.2017 12:41 | 0 komentarzy | pm

Kolejne medale zdobyli zawodnicy Kezja Team Rybnik.

W sobotę odbył się pierwszy Puchar Polski Seniorów w judo. Zawody rozegrano w Mysiadle koło Warszawy. Z bardzo dobrej strony pokazali się na tych zawodach zawodnicy Kejza Team. Anna Borowska i Piotr Kuczera zakończyli rywalizację na 1. miejscu, 7. był Paweł Kejza walczący w kategorii 100 kg.

Borowska (57 kg) wygrała zmagania w grupie I. W półfinale pokonała Joannę Graszkę z MKS Juvenia Wrocław, a w finale okazała się lepsza od Beaty Pepery z UKS Judo Wolbrom. Piotr Kuczera, aktualny mistrz Polski w wadze 90 kg, pokonał kolejno: Pawła Płońskiego (KS AZS AWF Warszawa), Arkadiusz Szyszkowskiego (KŚ AZS Gliwice), Maciej Tworzydło (Klub Judo AZS Opole) i w finale Tomasza Szczepaniaka (Klub Judo AZS Opole). – Była to dobra okazja do sprawdzenia się w walkach z nowymi przepisami. Stoczyłem 4 pojedynki, w tym 3 wygrałem przed czasem (skróconym od tego roku do 4 min czasu przerywanego). Kolejny start już w przyszłą niedziele, tym razem na Pucharze Świata we Włoszech – napisał na swoim profilu FB Piotr Kuczera.