Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Plaża dla siatkarza. Prezydent Lenk chce wydać 200 tys. zł na plażówkę

26.02.2017 19:00 | 1 komentarz | ma.w

Racibórz stara się o organizację Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Włodarz miasta liczy na wielogodzinną promocję miasta w Polsacie Sport.

Plaża dla siatkarza. Prezydent Lenk chce wydać 200 tys. zł na plażówkę
Jakub Michalak, Mirosław Lenk i Monika Brzostek podczas ubiegłorocznej konferencji prasowej poświęconej organizacji mistrzostw w siatkówce plażowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przygotowania trwają od roku, decyzje mają zapaść lada moment. Główną areną mistrzostw byłby Zamek Piastowski, tam powstałoby tymczasowe boisko i miałby się odbyć mecz finałowy. Na terenie Raciborza zbudowane zostałyby nowe boiska do plażówki i to byłby główny wkład finansowy samorządu w organizację wydarzenia.

Jak podkreślił na ostatniej sesji prezydent miasta nowe boiska miałyby posłużyć w kolejnych latach do organizacji zawodów z cyklu Grand Prix w plażówce. - Ten sport jest ogromnie popularny. Wielogodzinne transmisje na antenach Polsatu zwrócą nam nakłady poniesione na zorganizowanie mistrzostw - przekonywał Mirosław Lenk.

Prezydent współpracuje w tej sprawie z braćmi Michalakami, promotorami siatkówki, dzięki którym co roku odbywa się w Raciborzu turniej z udziałem topowych drużyn w Arenie Rafako.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz, były prezydent.