Judoczka z Rybnika Anna Borowska w finale pucharu świata

04.03.2017 12:08 | 0 komentarzy | pm

Znakomicie bije się w Pradze rybnicka judoczka.

W Pradze trwają zawody z cyklu pucharu świata – European Judo Open Prague 2017. W imprezie startuje m.in. Anna Borowska z Kejza Team Rybnik. Walcząca w wadze do 57 kg judoczka stoczyła już cztery walki. W pierwszym starciu Borowska pokonała Seymę Ozerler z Turcji, w drugim uporała się z Brazylijką Gilmarą Prudencio. W ćwierćfinale zawodniczka Team Kejza walczyła z Anną Kazyuliną z Kazachstanu. Od początku walka toczyła się pod dyktando rybnickiej zawodniczki, która zdecydowanie wygrała ten bój. Warto dodać, że wszystkie walki Anna Borowska wygrała przed czasem, wykonując akcję ocenioną na ippon.
W półfinale rybniczanka zmierzyła się z Niemką – Violą Waechter, która w 2015 roku trzykrotnie stawała na podium zawodów pucharu świata, wygrywając m.in. Grand Prix Samsun. Ostatecznie podopieczna Artura Kejzy okazała się lepsza i wystąpi w finale. Tam jej rywalką będzie Holenderka Margrieta Bergstra.