Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Anna Borowska wygrała puchar świata w Pradze

04.03.2017 14:26 | 0 komentarzy | pm

Znakomicie zaprezentowała się judoczka z Rybnika podczas zawodów w Czechach. 

Anna Borowska wygrała puchar świata w Pradze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Pradze trwają zawody z cyklu pucharu świata – European Judo Open Prague 2017. W imprezie wystartowała m.in. Anna Borowska z Kejza Team Rybnik. Walcząca w wadze do 57 kg judoczka w pierwszym starciu Borowska pokonała Seymę Ozerler z Turcji, w drugim uporała się z Brazylijką Gilmarą Prudencio. W ćwierćfinale zawodniczka Team Kejza walczyła z Anną Kazyuliną z Kazachstanu. Od początku walka toczyła się pod dyktando rybnickiej zawodniczki, która zdecydowanie wygrała ten bój. Warto dodać, że pierwsze trzy walki Anna Borowska wygrała przed czasem, wykonując akcję ocenioną na ippon.

W półfinale rybniczanka zmierzyła się z Niemką – Violą Waechter, która w 2015 roku trzykrotnie stawała na podium zawodów pucharu świata, wygrywając m.in. Grand Prix Samsun. Ostatecznie podopieczna Artura Kejzy okazała się lepsza i awansowała do finału. Tam jej rywalką była Holenderka Margrieta Bergstra. Walka o złoto trwała półtorej minuty. Bardzo aktywna Borowska rzuciła swoją rywalkę na plecy i mogła się cieszyć z końcowego sukcesu.

Rybnickiej zawodniczce sekundował trener Artur Kłys. Artur Kejza, który na o co dzień pracuje z Borowską, jest w Katowicach, gdzie do swojego startu w zawodach pucharowych przygotowuje się Piotr Kuczera, prywatnie chłopak Ani Borowskiej.

Swój udział w zawodach w Pradze zgłosiły 173 zawodniczki z 26 krajów. Polskę reprezentuje 19 judoczek. W sobotę obyły się walki w 4 najlżejszych kategoriach wagowych. Oprócz Borowskiej, najlepiej zaprezentowały się: Ewa Konieczny - piąta w wadze 48 kg oraz Karolina Pienkowska (52 kg), która również zmagania zakończyła na 5. pozycji.