środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Ogromny sukces piłkarek TS ROW Rybnik. Mają brąz mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

05.03.2017 19:11 | 0 komentarzy | pm

Piłkarki z Rybnika przywiozą z Krakowa brązowe medale mistrzostw Polski. 

Ogromny sukces piłkarek TS ROW Rybnik. Mają brąz mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]
Fot. Dariusz Tukalski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jesienią 2016 roku w Rybniku zaczęło być głośno o piłce nożnej kobiet. Drużyna stworzona przez Tomasza Kieczkę, którą trenuje Remigiusz Danel zadebiutowała w rozgrywkach ligowych na boiskach trawiastych. Rybniczanki zdominowały rozgrywki w III lidze, wygrywając wszystkie mecze i mierząc w awans do II ligi. W przerwie zimowej TS ROW Rybnik zgłosił zespół do rozgrywek futsalu. W turnieju barażowym zespół Danela wywalczył awans do futsalowej ekstraligi. Tam rybniczanki spisywały się bardzo dobrze, zajmując w grupie południowej 3. miejsce. W walce o turniej finałowy futsalowej ekstraligi, zagrały dwumecz z drugą drużyną grupy północnej – AZS AWF Warszawa. W tym boju piłkarki z Rybnika okazały się lepsze, wygrywając dwukrotnie po 4:2. To dało im przepustkę do Krakowa na final four.
W półfinale TS ROW, bo bardzo ambitnej walce, nieznacznie uległ drużynie AZS UJ Kraków. Rybniczankom pozostał więc bój o brązowe medal. W niedzielę, 5 marca naprzeciw TS ROW stanął zespół Lex Kancelaria Słomniki. Zespół z Rybnika na prowadzenie wyprowadziła Agata Sobkowicz. W drugiej połowie wynik podwyższyła, kapitan rybnickiego zespołu, Magdalena Wojcik. W końcówce Lex zdołał zmniejszyć rozmiary prowadzenia TS ROW, ale gol Anety Szymanowskiej w ostatniej minucie spotkania, sprawił, że to właśnie drużyna z Rybnika mogła cieszyć się z 3. miejsca w futsalowej ekstralidze kobiet.
Zapraszamy do fotorelacji z meczu półfinałowego TS ROW – AZS UJ Kraków.

Lex Kancelaria Słomniki - TS ROW Rybnik 1:3 (0:1)
Bramki
: Kamila Darda (39.) – Agata Sobkowicz (11.), Magdalena Wojcik (32.), Aneta Szymanowska (40.)

TS ROW: Andżelika Dąbek, Agata Sobkowicz, Magdalena Wojcik, Aneta Szymanowska, Aleksandra Lizoń, Daria Pluta, Maria Mihaldova, Dominika Sykorova, Edyta Botor, Angelika Tlałka, Sabina Cielanga.