ZAKSA Kędzierzyn z pewnym zwycięstwem w Częstochowie

06.03.2017 19:42 | 0 komentarzy | kozz

Lider PlusLigi i mistrz kraju, siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli spokojne zwycięstwo w XXV kolejce spotkań. W Częstochowie w trzech setach pokonali AZS.

Podopieczni Ferdinando De Giorgi zanotowali kolejne pewne zwycięstwo w sezonie ligowym. Tym razem w trzech setach pokonali dołującą w tabeli Częstochowę. W pierwszych dwóch setach siatkarze ZAKSY wygrali do 15 i 16. W trzeciej partii gospodarze zdołali zapunktować nieco więcej, ale i tak kędzierzynanie odnieśli przekonywujące zwycięstwo do 20. W całym meczu 3:0. ZAKSA jest liderem z 65 punktami na koncie. Mistrz Polski ma już osiem punktów przewagi nad drugą Asseco Resovią Rzeszów i dziewięć nad Jastrzębskim Węglem. AZS Częstochowa jest ostatnia z 13 punktami (16. miejsce). Krótka przerwa przed siatkarzami ZAKSY. Już w środę o godz. 18 w hali Azoty w Kędzierzynie podejmować będą czternasty w tabeli BBTS Bielsko-Biała (14. miejsce).

AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 16:25, 20:25)