Pływackie sztafety na medal

08.03.2017 10:42 | 0 komentarzy | kozz

Dwa brązowe medale wywalczyły młodziutkie pływaczki MKS-SMS Victoria Racibórz na rozegranych 3-5 marca na pięknej pływalni AQUA Lublin Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Uczennice klasy I GP dokonały tego w sztafetowej rywalizacji 4×100 metrów stylem zmiennym i 4×100 metrów stylem dowolnym. W konkurencji 4×200 metrów stylem dowolnym wywalczyły wysoką piątą lokatę. Indywidulanie z bardzo dobrej strony pokazał się Hubert Wawryca, który dzielnie rywalizował w stylu klasycznym. Na 200 metrów pływał w finale A (miejsca 1-10) i po bardzo zaciętej walce zdobył piąte miejsce. Dwukrotnie w wyścigach finału A wystąpiła Paulina Wojtaszewska. Na 200 metrów stylem motylkowym zajęła siódmą pozycję, a na 100 metrów stylem zmienym była dziesiąta. Niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie w finałowej rozgrywce wywalczyła sobie miejsce Oliwia Mosek. Po pięknej walce z rywalkami zajęła ostatecznie ósmą lokatę na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

W swoim debiutanckim starcie w mistrzowskiej, centralnej imprezie podopieczni trenera Rafała Bałysa pływali pięciokrotnie w finałach A i dwunastokrotnie w finłach B. Podkreślić należy rekodową frekwencję na tych zawodach. Do Koziego Grodu przyjechało aż 681 zaowodników ze 156 klubów z całej Polski, w tym liczna 14-osobowa ekipa z SMS-u. Swoimi dobrymi wynikami, zanaczonymi wyraźnymi rekordami życiowymi nasi juniorzy młodsi dali Victorii wysokie jedenaste miejsce w punktacji klubowej mistrzostw.