Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Anna Szyjka i Krzysztof Turski ze złotem w biegach przełajowych

08.03.2017 10:48 | 0 komentarzy | kozz

Mysłowice były 4 marca gospodarzem Mistrzostw Śląska w Biegach Przełajowych.

Anna Szyjka i Krzysztof Turski ze złotem w biegach przełajowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody rozegrano w kategoriach Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów, a wystartowali w nich, obok 500 uczestników z klubów woj. śląskiego, także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, reprezentujący barwy MKS-SMS „Victoria” Racibórz. Liczną grupę stanowiły także dzieci uczestniczące w programie „Lekkoatletyka dla każdego” z raciborskich placówek oświatowych (SP nr 15, SP nr 1, SP nr 18, ZSP nr 2, SP nr 8).

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowali się Anna Szyjka i Krzysztof Turski, którzy zdecydowanie pokonali swoich rywali i tym samym zostali Mistrzami Śląska. Po zaciętej walce na finiszu Piotr Raczek i Filip Buch uplasowali się na trzecich lokatach.

W biegach dzieci najlepsze szóste miejsce zajęła Patrycja Rębisz. Pozostali młodzi adepci sportu z powodzeniem ukończyli swoje pierwsze wojewódzkie zawody. Na obiektach MOSiR zawody dla najmłodszych były nie tylko okazją do rywalizacji sportowej, ale także do zaobserwowania na trach biegów aktualnych medalistów Mistrzostw Polski.


Sławomir Szwed / www.smsraciborz.pl