Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik z brązem Grand-Slam Baku 2017

10.03.2017 15:59 | 0 komentarzy | pm

Kolejny sukces rybnickiego judo. 

 Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik z brązem Grand-Slam Baku 2017
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Baku, stolicy Azerbejdżanu odbywają się zawody judo Grand-Slam Baku 2017. W pierwszym dniu rywalizacji, na tatami zaprezentowały się m.in. panie w wagach do 52 i 57 kg. W obu swoje przedstawicielki miała rybnicka Polonia.
W wadze do 52 kg wystartowała Agata Perenc. Niestety rybniczanka przegrała już w pierwszej walce i nie zaliczy tych zawodów do udanych. Doświadczoną zawodniczką Polonii pokonała reprezentantka gospodarzy Gultaj Mammadaliyeva.
Dużo lepiej w zawodach zaprezentowała się Julia Kowalczyk, walcząca w wadze do 57 kg. W pierwszym starciu rybniczanka pokonała Shahannę Almammadovą z Azerbejdżanu, w drugiej okazała się lepsza od judoczki z Izraela Timny Nelson Levy. W półfinale zawodniczka Polonii stoczyła bardzo zacięty bój z Serbką Jovaną Rogic, który po dogrywce przegrała. Tym samym pozostała jej walka o brązowy medal. Rywalką Julii Kowalczyk była Brazylijka Gilmara Prudencio, którą rybniczanka pokonała w bardzo dobrym stylu, rzucając ją na ippon w trzeciej minucie walki. Ostatecznie więc judoczka Polonii Rybnik stanie na trzecim stopniu podium. 
Warto dodać, że w Baku w sumie wystartuje 183 judoków z 31 państw.