środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Unia Turza zaczęła piłkarską wiosnę od remisu

18.03.2017 17:46 | 0 komentarzy | art

W wyjazdowym meczu Unia Turza Śl. zremisowała bezbramkowo ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie odbyło się dziś w Oławie, gdzie Ślęza rozgrywa swoje domowe mecze.

Jesienne spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 3:0 dla Unii, choć rywale sprawili w Turzy dobre wrażenie. Zresztą w kolejnych meczach drużyna z Wrocławia radziła sobie znacznie lepiej niż unici, którzy rundę jesienną zakończyli na 16. miejscu z dorobkiem 12 punktów. Ślęza zdobyła ich dwa razy więcej, a rundę zakończyła na 10. miejscu.

Zimą Unia była bardzo aktywna na rynku transferów. Jeszcze wczoraj jej piłkarzem został napastnik Patryk Dudziński, który trafił do Turzy na zasadzie transferu definitywnego z ROW-u Rybnik (ostanie pół roku spędził na wypożyczeniu Zameczku Czernica, drużynie okręgówki). W sumie do zespołu Unii dołączyło aż 9 nowych zawodników. W Oławie do podstawowej jedenastki trafiło tylko dwóch z nich: bramkarz Dawid Fugiel, stoper Krystian Dudała i doskonale już znany w Turzy Paweł Polak.

W 13. minucie bliski szczęścia był Dariusz Pawlusiński. Po jego strzale z dystansu futbolówka trafiła w słupek. Chwilę później swoją szansę miał Polak, ale ostatecznie ubiegł go bramkarz Ślęzy. Warto odnotować jeszcze kolejny strzał Pawlusińskiego, tym razem celny, ale obroniony przez bramkarza. Gospodarze najlepszą okazję w pierwszej połowie mieli w 29. minucie kiedy tuż nad poprzeczką główkował Maciej Firlej. Po przerwie gospodarze zagrali nieco agresywniej, co przełożyło się na bramkowe sytuacje Adriana Niewiadomskiego, Jakuba Jakóbczyka i zwłaszcza Filipa Olejniczaka, który w 77. minucie zmarnował najlepszą okazję dla Ślęzy. W 83. minucie z kolei prowadzenie Unii mógł dać Hanzel, który jednak posłał piłkę tuż obok bramki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a tym samym Unia zdobyła cenny wyjazdowy punkt.

Ślęza Wrocław - Unia Turza 0:0

Skład Unii: Fugiel, Glenc, Dudała, Kuczok, Szymiczek, Dariusz Pawlusiński, Staniczek (69. Gałecki), Sikorski, Polak (87. Zarychta), Sitnik (59. Kulczyk), Hanzel. Trener Piotr Hauder.