środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

ZAKSA Kędzierzyn pokonała MKS Będzin i zapewniła sobie pierwsze miejsce

19.03.2017 19:10 | 0 komentarzy | kozz

Mistrzowie Polski, siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali w niedzielę z MKS-em Będzin 3:1. Zwycięstwo zapewniło kędzierzyńskiej ekipie pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej.

Po wyjazdowej przegranej w Lidze Mistrzów, siatkarze ZAKSY podejmowali u siebie MKS Będzin. Zadanie nie miało być trudne, bo przyjezdni to dopiero jedenasta drużyna ligi. Okazało się inaczej. Goście postawili się mistrzom Polski w pierwszym secie wygrywając konfrontację na przewagi 30:28.

Drugi set już bardziej poszedł po myśli kędzierzyńskiej ekipy, która wygrała go 25:18. Trzecia odsłona to znów przewaga gospodarzy, aczkolwiek zespół z Będzina momentami zdobywał kilka punktów z rzędu, odrabiając tym samym poczynione straty. Ostatecznie siatkarze ZAKSY trzeciego seta wygrali 25:23. W czwartym secie przez długi czas lepiej radzili sobie będzinianie, którzy prowadzili już nawet 13:8. Podopieczni De Giorgi wyrównali przy stanie 17:17, a później objęli drobną przewagę. Prowadzenie utrzymywali do końca wygrywając 27:25 i w całym meczu 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:1 (28:30, 25:18, 25:23, 27:25)