Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Jastrzębski Węgiel. Starcie numer dwa [ZDJĘCIA]

12.04.2017 11:15 | 0 komentarzy | pm

Już dziś rozstrzygnie się, kto zagra w finale PlusLigi. 

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Jastrzębski Węgiel. Starcie numer dwa [ZDJĘCIA]
Fot. Paweł Wengerski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek, 7 kwietnia rozegrano pierwszy mecz półfinału PlusLigi, w którym Jastrzębski Węgiel zmierzył się z obrońcą tytułu mistrza Polski z Kędzierzyna Koźla (relacja TUTAJ). Goście okazali się bezlitośni dla Pomarańczowych i wygrali bez straty seta. Już dziś, 12 kwietnia dojdzie do meczu rewanżowego. Jeżeli siatkarze z Jastrzębia marzą o finale, muszą wygrać 3:0 bądź 3:1, a potem rozstrzygnąć na swoją korzyść złotego seta.
– Sprawa jest jasna, żeby dostać się do finału musimy zdecydowanie wygrać w Kędzierzynie. Do tego potrzebna jest większa koncentracja, wyraźnie lepsze przyjęcie całego zespołu i przede wszystkim radość z gry. Tej radości było za mało w pierwszym spotkaniu. Powinniśmy bardziej cieszyć się naszą grą. Oczywiście, że wierzymy w to, że możemy ich pokonać. W pierwszym meczu fragmentami potrafiliśmy prezentować siatkówkę na najwyższym poziomie. W środę po prostu trzeba będzie utrzymać ten wysoki poziom gry na dłuższym dystansie. I czerpać z gry większą radość. Nie mamy nic do stracenia – uważa Salvador Hidalgo Oliva, cytowany na klubowej stronie Jastrzębskiego. Walkę o zwycięstwo zapowiada także środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Cieszy nas bardzo korzystna zaliczka wywalczona na bardzo trudnym terenie z dobrą drużyną, ale do rewanżu będziemy przygotowani jeszcze bardziej. Jeśli ktoś myśli, że podejdziemy na zasadzie, że potrzebujemy tylko dwóch setów, to się myli. Bo to się bardzo szybko może zemścić. Wyjdziemy na to spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu, żeby po prostu wygrać – zapowiedział po piątkowym meczu Łukasz Wiśniewski.
Początek spotkania w Kędzierzynie Koźlu o godz. 18.00. Zapraszany do fotorelacji z pierwszego meczu półfinałowego.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (23:25, 20:25, 19:25). Stan w play off: 0:1.

Jastrzębski: Maciej Muzaj, Grzegorz Kosok, Damian Boruch, , Jason De Rocco, Lukas Kampa, Salvador Oliva, Jakub Popiwczak (libero) oraz Radosław Gil, Sebastian Schwarz, Patryk Strzeżek.

ZAKSA: Dawid Konarski, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski oraz Patryk Czarnowski.