Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale! Jastrzębski bez szans [ZDJĘCIA]

12.04.2017 19:47 | 0 komentarzy | kozz

Po wygranej w Jastrzębiu-Zdroju 3:0, siatkarzom ZAKSY potrzebne było zwycięstwo w dwóch setach w rewanżowym meczu rozegranym w środę. Tak się stało i siatkarze Mistrza Polski awansowali do finału.

Początek meczu nieco sparaliżował gospodarzy. Świetnie prezentowali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy prowadzili 7:3. Stan seta szybko został wyrównany (7:7), a następnie to ZAKSA przejęła kontrolę nad widowiskiem na które stawił się komplet widzów. Przy głośnym dopingu kędzierzyńscy siatkarze powiększali przewagę nad Jastrzębskim prowadząc kolejno 14:11, 20:15 i wygrywając seta 25:19.

Do awansu do finału mistrzostw Polski w tym momencie ZAKSIE potrzebne było jeszcze jedno zwycięstwo. Set z początku był wyrównany, jednak im dłużej on trwał tym większą przewagę mieli podopieczni Ferdinando De Giorgiego. W pewnym momencie przewaga była już ogromna, bo 17:10 i coraz bardziej pewne było, że drugi set padnie łupem gospodarzy. Tak się stało. Obrońcy tytułu wygrali seta 25:17 dając ogromną radość miejscowym kibicom.

Trzeci set nie miał już większego znaczenia, bo ZAKSA i tak już awansowała do finału. W nieco odmienionym składzie gospodarze nadal mieli przewagę prowadząc 16:11. W ostatnim secie mistrzowie Polski wygrali do 20 i w dwumeczu dwa razy po 3:0.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

ZAKSA: Zatorski, Witczak, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Bociek, Deroo, Toniutti, Maziarz, Banach, Czarnowski.

Jastrzębski: Strzeżek, Muzaj, Popiwczak, Kosok, Gil, Boruch, Ernastowicz, Kampa, Oliva, Bachmatiuk.