Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Unia Turza Śląska wygrała pod Śnieżką z Olimpią [ZDJĘCIA]

22.04.2017 18:15 | 1 komentarz | kozz

W 23. kolejce III ligi Unia Turza Śląska wygrała w Kowarach z Olimpią 4:0. Było to spotkanie ostatnich drużyn w lidze. Dzięki wygranej podopieczni trenera Piotra Haudera wciąż liczą się w walce o utrzymanie w trzecioligowej stawce. Zobacz zdjęcia!

Dawid Hanzel strzelił w Kowarach dwie bramki

Zespół z Turzy musiał zdobyć trzy punkty w Kowarach jeśli chciał myśleć o pozostaniu w walce o utrzymanie się w III lidze. Unia rozpoczęła mecz bardzo ostrożnie. Podobnie do spotkania podeszli rywale. Żadna z drużyn nie chciała pierwsza zaatakować, żeby nie popełnić prostego błędu. Turzanie liczyli na kontry i doczekali się jej w 23. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Dawid Hanzel. Sześć minut później rezultat podwyższył Patryk Dudziński. Gra po stronie przyjezdnych wyglądała dużo spokojniej, ale tylko do przerwy. Druga część meczu rozpoczęła się od przewagi Olimpii, która była bardzo bliska strzelenia gola. Gdy wydawało się, że gospodarze zdobędą kontaktową bramkę, to przepięknym strzałem z dystansu popisał się Hanzel, tym samym dając ogromną radość, a zarazem spokój turskiej Unii. Wynik końcowy na 4:0 ustalił Marcin Zarychta, który kilka dni temu obchodził swoje urodziny.

Mecz toczył się przy zmiennych warunkach pogodowych, ale za to przy cudownych widokach. Z boiska rozpościerał się fantastyczny widok na Śnieżkę (1603 npm), którą widać na zdjęciach w galerii.

Unia Turza dzięki wygranej awansowała z 17. na 16. lokatę wyprzedzając już nie tylko pogrążaną od dziewięciu meczów z rzędu Olimpię Kowary, ale także Lechię Dzierżoniów. Do wyprzedzających Unię drużyny Śląska II Wrocław i Górnika Wałbrzych, Unici tracą już tylko jeden punkt, a te miejsca mogą zagwarantować utrzymanie się w lidze. Za tydzień do Turzy przyjeżdża wspomniana Lechia - trzy punkty są obowiązkowe, jeśli Unia miałaby pozostać w gronie trzecioligowców.

Olimpia Kowary - Unia Turza Śląska 0:4 (0:2)

Dawid Hanzel 23., 62., Patryk Dudziński 29., Marcin Zarychta 76.