Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie Mistrzem Polski! [ZDJĘCIA]

24.04.2017 01:37 | 0 komentarzy | kozz

W niedzielny poźny wieczór, a w zasadzie już noc w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu było jedno wielkie świętowanie obrony tytułu Mistrza Polski przez siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy w drugim meczu finałowym pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:1.

Siatkarze De Giorgiego po zwycięstwie 3:0 w pierwszym meczu rozegranym w łódzkiej Atlas Arenie, potrzebowali zwycięstwa w dwóch setach rewanżu w Kędzierzynie. Pierwszego seta gospodarze przegrali 21:25 mimo, że przez większość seta prowadzili. Niewesoło było także w drugiej odsłonie. Siatkarze ZAKSY przegrywali już nawet 13:18, a trybuny nieco przycichły. Obudziły się wraz z przebudzeniem Mistrza Polski. Kędzierzynianie doprowadzili do wyrównania po 20 i wygrali seta 25:23. W trzecim secie po wyrównanej walce, wygrała ZAKSA 27:25 i w hali zrobiło się bardzo głośno, bo wiadomo było, że kędzierzynianie obronili tytuł Mistrza Polski. Czwarty set był już poniekąd grą sparingową i choć długo prowadziła w nim Skra, to ZAKSA wygrała go do 18, a w całym meczu 3:1, potwierdzając tym samym swoją dominację w Polsce.

Później przyszedł czas na świętowanie sukcesu. Trenerzy Ferdinando De Giorgi i Oskar Kaczmarczyk na odchodne dostali w twarze ze świeżoupieczonego torta. Szkoleniowcy poprowadzą teraz - oby do kolejnych sukcesów - Reprezentację Polski. Medalami i pucharami nagrodzono siatkarzy. Z kolei Marszałek Województwa Opolskiego przekazał na ręce prezesa Sebastiana Świderskiego 250 tysięcy złotych na przyszły sezon. W przerwach kibicom czas umilały tradycyjnie cheerleaderki z Infinity, a gościem specjalnym było raciborskie trio smyczkowe - Appassionato.

MVP spotkania wybrany został Benjamin Toniutti. ZAKSA została Mistrzem Polski po raz siódmy w historii.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:1 (21:25, 25:23, 27:25, 25:18)

Kadra ZAKSY: Paweł Zatorski (L), Dominik Witczak, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Bartosz Jastrowicz (L2), Grzegorz Bociek, Grzegorz Pająk, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach, Patryk Czarnowski. Trener: Ferdinando De Giorgi.

Kadra Skry: Srećko Lisinac, Mariusz Wlazły, Mariusz Marcyniak, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Jurij Gladyr, Marcin Janusz, Nicolas Uriarte, Artur Szalpuk, Michał Winiarski, Kacper Piechocki (L), Nikolay Penczev, Robert Milczarek (L2). Trener: Philippe Blain.