Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

X Bieg bez Granic już 3 maja

26.04.2017 14:04 | 0 komentarzy | kozz

800 zawodników w jubileuszowym X Biegu bez Granic? To może się udać! Szczególnie, że z dnia na dzień do listy startowej dopisują się nowi uczestnicy. Rywalizacja o kolejną część medalu projektu 4Biegi Racibórz odbędzie się już 3 maja. Zawodnicy do pokonania będą mieli 10 km malowniczymi ulicami miasta. Start o godz. 16.00, przed „dziesiątką” odbędzie się bieg młodzieżowy i marsz Nordic Walking. 

X Bieg bez Granic już 3 maja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa biegi i dwie części unikatowego medalu uczestnicy projektu 4Biegi Racibórz już mają. Teraz czas na kolejny, przedostatni element układanki. Już 3 maja, w środę, odbędzie się X jubileuszowa edycja Biegu bez Granic. Chętnych do startu jest sporo. Tydzień przed rozpoczęciem zawodów na listy startowe wpisało się już prawie 800 osób, to zdecydowanie więcej niż rok temu.

Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek dla biegaczy. Na pewno każdy z nich otrzyma pamiątkową koszulkę techniczną z logo 800-lecia nadania praw miejskich Raciborza oraz projektu 4Biegi Racibórz. Wszyscy którzy pokonają regulaminową „dyszkę” mogą liczyć na kolejną (przedostatnią) część medalu. Najlepsi biegacze otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich lubiących dobrą zabawę z pewnością tę rywalizację zapamiętają na długo.

Trasa posiada atest PZLA. Zawodnicy, którzy wystartują w biegu głównym do pokonania będą mieli 3 pętle ulicami Raciborza (10 km): Wojska Polskiego, Nową (między fontannami, a Placem Długosza), Piwną, Drzymały, Opawską do ronda na Placu Konstytucji 3 Maja, Warszawską, Wileńską i z powrotem na Wojska Polskiego. Start przewidziano o godz. 16.00. Przed „dziesiątką” odbędzie się Bieg Open i bieg młodzieżowy na 3,7 km oraz marsz Nordic Walking na 7 km. Uczestnicy tych rywalizacji wyruszą o godz. 14.30. Meta i Start ulokowane będą przy ul. Wojska Polskiego na wysokości SP 4. Biuro Zawodów mieścić się będzie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Klasztornej 9. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Racibórz i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Zapisy internetowe trwały do 25 kwietnia. Po tej dacie, aż do 1 maja, zapisywać można się osobiście w punkcie informacji aquaparku H2Ostróg przy ul. Zamkowej 4 w Raciborzu, uiszczając opłatę 45 zł. W dniu zawodów nie będzie możliwości zapisu.

Informacje na temat biegu znaleźć można na oficjalnym Fanpage projektu 4Biegi Racibórz

***

Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media