Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Zmarł Bruno Niewiera. Odszedł symbol LKS Samborowice

09.05.2017 18:30 | 2 komentarze | ma.w

W niedzielę 7 maja zmarł były prezes LKS Samborowice Bruno Niewiera. Przeżył 83 lata. Funkcję prezesa tego klubu pełnił od 1979 do 2014 roku czyli 35 lat.

Zmarł Bruno Niewiera. Odszedł symbol LKS Samborowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bruno Niewiera był najdłużej funkcjonującym w roli sternika klubu działaczem w Podokręgu Racibórz. Był ponadto wieloletnim członkiem zarządu Podokręgu Racibórz. - Jego życie to kawał historii raciborskiej piłki – mówi o zmarłym kolega działacz Janusz Gałązka. - Był sumiennym i pracowitym działaczem – wspomina go długoletni prezes Podokręgu Stefan Ekiert. Wcześniej współpracował z Niewierą w samoborowickim klubie. Trenerami drużyny byli m.in. Zbigniew Oszek i Dariusz Karasiewicz.

- Pan Bruno był człowiekiem instytucją. Póki istniał klub w Samborowicach póty miał cel życia. Gdyby drużyna jeszcze grała, jestem przekonany, że nadal byłby z nami – opowiada nam Grzegorz Frankowski, były piłkarz klubu, z którym związany był dwukrotnie w paroletnich okresach.

Samborowice wyróżniały się na piłkarskiej mapie Raciborszczyzny jako ekipa utrzymująca się w klasie „A” od awansu do niej jeszcze w latach 90-tych. - Prezes Niewiera motywował zawodników do gry. Gdy nam gorzej szło, potrafił w przeddzień meczu zadzwonić wieczorem i apelować o dobrą grę w niedzielnym spotkaniu – podkreśla G. Frankowski.

B. Niewiera miał troje dzieci – dwóch synów i córkę. Syn Andrzej poszedł w ślady ojca i związał się z futbolem na dłużej, był trenerem, także w Samborowicach. Adrian Niewiera to sołtys Samborowic słynny z aktywności w organizacji wyjątkowych imprez plenerowych jak dożynki i wodzenie bera.

Niewiera senior był związany zawodowo z kuźniańskim Rafametem, skąd odchodził jako zasłużony pracownik. Pogrzeb odbędzie się w środę 10 maja o godz. 13.00 w kościele Świętej Rodziny w Samborowicach. Podokręg Racibórz uda się tam w oficjalnej delegacji, obecne będą poczty sztandarowe i reprezentacje klubów.

(ma.w)