Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Michał Gałecki z Radlina o włos od Lotto Ekstraklasy

16.05.2017 19:54 | 4 komentarze | kozz

Pochodzący z Radlina piłkarz Sandecji Nowy Sącz strzelił gola w wygranym 5:2 meczu Nice I ligi ze Zniczem Pruszków.

Zwycięstwo daje niemalże w 100 proc. awans klubowi z Nowego Sącza do Lotto Ekstraklasy. W tym momecie Sandecja ma 60 punktów na koncie i 3 mecze do rozegrania. Rywale, którzy są za plecami jeszcze 4 spotkania, ale strata punktowa jest ogromna: Olimpia Grudziądz (Patryk Królczyk z Bukowa, Damian Michalik z Czerwionki), GKS Katowice (Łukasz Zejdler z Raciborza) i Zagłębie Sosnowiec po 50 punktów.

21-letni Gałecki przygodę z piłką rozpoczynał w Gosławie Jedłownik. Następnie grał w juniorach Naprzodu Czyżowice i Arki Gdynia. Później znajdował się w kadrze Arki pierwszego i drugiego zespołu. Dalej trafił do Rozwoju Katowice i ponownie Gdyni oraz Katowic. Od tego sezonu gra w Sandecji Nowy Sącz.

W meczu ze Zniczem Pruszków strzelił gola na 3:1 w 63. minucie meczu, wchodząc na boisko 9 minut wcześniej.

W przypadku awansu Sandecja swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie w Mielcu.

Sandecja Nowy Sącz - Znicz Pruszków 5:2 (2:1)

Wojciech Trochim 39., Piotr Misztal 44.-sam., Michał Gałecki 63., Kamil Słaby 78., Adrian Basta 86. - Adrian Paluchowski 21.-k., 90.

Sandecja: Łukasz Radliński - Lukáš Kubáň, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Kamil Słaby - Adrian Danek (46. Filip Piszczek), Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak (54. Michał Gałecki), Wojciech Trochim, Mateusz Wdowiak (76. Adrian Basta) - Bartłomiej Dudzic.

Znicz: Piotr Misztal - Damian Jakubik, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz - Aleksander Jagiełło (67. Mateusz Stryjewski), Andrzej Niewulis (58. Mateusz Długołęcki), Maciej Machalski, Przemysław Kita, Maksymilian Banaszewski (86. Adrian Grabowski) - Adrian Paluchowski.