Niedziela, 26 czerwca 2022

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Srebro dla RAFAKO w Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km

17.05.2017 12:01 | 0 komentarzy | kozz

W rozegranych 13 maja w Skawinie, IX Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km drużyna RAFAKO S.A. odniosła duży sukces, plasując się na II miejscu. W rywalizacji startowało 5 reprezentantów raciborskiej Spółki. O końcowym wyniku zdecydował łączny czas trójki najszybszych zawodników. 

Srebro dla RAFAKO w Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skawina - malownicze miasteczko nieopodal Krakowa, gdzie od 2002 r. odbywa się Bieg Skawiński. Organizatorami cyklicznej imprezy biegowej jest Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. W programie imprezy znajdują się: Bieg Główny na dystansie 10 km, Bieg na Rolkach na dystansie 9 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. W ramach Biegu Głównego rozgrywane są Mistrzostwa Polski Energetyków oraz Mistrzostwa Gminy Skawina w biegu na 10 km. Łatwa o niewielkim przewyższeniu, należy do jednych z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych - tak z kolei opisać można trasę biegu, która posiada atest PZLA.

W tegorocznej rywalizacji firmę RAFAKO reprezentowało 5 osób: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz, Henryk Wiliger, Daniel Malisz. W zawodach uczestniczył również reprezentujący spółkę E003B7 Mateusz Andreasik. Wspólnie wywalczyli II miejsce, oznacza to poprawę o jedną pozycję w stosunku do zeszłego roku i wyrównanie najlepszego osiągnięcia w tych zawodach. Czas łączny uzyskany przez rafakowców (02:01:02) jest jednocześnie rekordowym w historii startów RAFAKO S.A. Na wynik łączny złożyły się czasy najlepszej trójki: Pawła Klinika (37:35), Jana Wilczka (40:21) oraz Krzysztof Jeremicza (43:06).

- To mój siódmy start w Skawinie. W żadnym innym biegu nie startowałem tyle razy, co tutaj. Bardzo się cieszę, że stanowimy mocny kolektyw i po raz kolejny stajemy jako drużyna na podium Mistrzostw Polski Energetyków, tym bardziej, że konkurencja rośnie z roku na rok. Zawody branżowe zawsze wzbudzają w nas szczególną motywację, a wymierne efekty potwierdzają, że pot wylany na treningach nie poszedł na marne. Rekordowy tegoroczny czas łączny drużyny potwierdza, że trzymamy formę, pomimo upływu lat - podkreśla Krzysztof Jeremicz, kapitan teamu biegaczy z RAFAKO S.A.

Indywidualnie, po raz pierwszy wśród mężczyzn, reprezentant RAFAKO S.A, znalazł się w czołowej szóstce energetyków. Dokonał tego Paweł Klinik, który uplasował się na V pozycji, a z czasem netto 37:24 po raz kolejny w tym roku poprawił swój rekord życiowy na dystansie 10 km. - To mój szósty start w Mistrzostwach Polski Energetyków na 10 km w Skawinie. Od początku nastawiłem się na bieg w tempie na granicy mojej „życiówki” i szczęśliwie udało mi się utrzymać je do końca, poprawiając ją o 16 sekund. Cieszę się, że każdy z drużyny do tego startu się przyłożył i pobiegł na maksimum swoich możliwości, co kolejny raz zaowocowało miejscem na podium i pokazało, że RAFAKO to przede wszystkim drużyna - przyznał Paweł Klinik z RAFAKO S.A.

Pogoda sprzyjała osiąganiu dobrych rezultatów. Dodatkowo w biegu na rolkach wziął udział pracownik RAFAKO S.A. Patrick Kuroczik, który stanął na I miejscu podium w kategorii M20.

***

AUTOR TEKSTU: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA

ZDJĘCIA: ARCHIWUM RAFAKO S.A.