środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Płomień Kobyla dogoniony uciekł Krzanowicom w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]

22.05.2017 21:05 | 1 komentarz | kozz

Wicelider raciborskiej A klasy - KS 1905 Krzanowice poniósł porażkę w Kobyli, choć bliski był wywiezienia remisu.

Płomień Kobyla dogoniony uciekł Krzanowicom w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyna z Kobyli, która na wiosnę gra w kratkę wygrała u siebie z Krzanowicami w dramatycznych okolicznościach. Kibice przyjeżdżający na mecz do pod raciborskiej miejscowości nie wiedzą czy zobaczą spektakularne zwycięstwo czy bolesną porażkę. Płomień potrafił w tym roku przegrywać z drużynami z końca tabeli jak np. Kuźni Raciborskiej 2:6, jak i wygrać z czołową ekipą Krzanowic 4:3.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni z Krzanowic i prowadzili po golu Tomasza Pieczarka. Końcowy kwadrans pierwszej połowy to wielka i skuteczna pogoń Płomienia. Najpierw bramkę wyrównującą zdobył Kamil Szałkowski, później z karnego prowadzenie dał Mateusz Kołodziejczyk, a tuż przed przerwą na 3:1 po pięknej akcji podwyższył Patryk Knura. Krzanowice kontakt złapały po przerwie po golu z karnego Dawida Słysza. Wyrównał na kwadrans przed końcem Pieczarek i gdy wydawało się, że podopieczni trenera Teresiaka pewnie zmierzają po 3 punkty, w doliczonym czasie cios zadali gospodarze. Do bramki trafił Kamil Knura i komplet oczek pozostał w Kobyli, co daje jeszcze nadzieję w walce o awans do klasy okręgowej. Pogorszyła się za to sytuacja Krzanowic. Co prawda nadal są na drugim premiowanym awansem miejscu, ale za plecami mają Czarnych Gorzyce, którzy rozegrali o jeden mecz mniej.

W kolejny weekend Kobyla (6.) zagra kluczowy mecz w Chałupkach (4.), a Krzanowice (2.) podejmą u siebie Górnik Pszów (11.).

LKS Płomień Kobyla - KS 1905 Krzanowice 4:3 (3:1)

Kamil Szałkowski 29., Mateusz Kołodziejczyk 32.-k., Patryk Knura 43., Kamil Knura 90.+1. - Tomasz Pieczarek 12., Dawid Słysz 54.-k., Tomasz Pieczarek 72.

Żółte kartki: Wojciech Franica, Kamil Szałkowski (obaj Kobyla) - Arkadiusz Klimaszka (Krzanowice)

Sędziowali: Mirosław Niedziela, Krzysztof Kurzydym, Grzegorz Gajda.

Kobyla: Bartosz Cojg - Kamil Kubala, Jarosław Marcisz, Mateusz Baszczok (55. Krzysztof Masarczyk), Wojciech Franica (46. Patryk Pytlik), Szymon Kubala, Mateusz Kołodziejczyk, Grzegorz Gawron, Patryk Knura, Kamil Knura (90., Mateusz Sowa), Kamil Szałkowski (85. Mateusz Gawron). Trener: Robert Żbikowski.

Krzanowice: Adam Horny - Dawid Słysz, Dariusz Stanke (80. Dawid Juraszek), Sebastian Herber, Paweł Herber (42. Denis Zięć), Krzysztof Koliński, Mateusz Filip (88. Radosław Czech), Waldemar Hnida, Tomasz Wittek (48. Bartosz Hryckiewicz), Arkadiusz Klimaszka, Tomasz Pieczarek. Trener: Józef Teresiak.