Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Zostań wolontariuszem III Rafako Półmaratonu Racibórz

24.05.2017 09:27 | 0 komentarzy | ż

Ponad 200 wolontariuszy wsparło ubiegłoroczną edycję RAFAKO Półmaraton Racibórz. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga do miasta tłumy biegaczy z całego świata, więc w tym roku ich pomoc również będzie nieoceniona. Bieg odbędzie się 27 sierpnia, ale organizatorzy już zapraszają wszystkich chętnych, którzy i tym razem chcą zabezpieczać imprezę, aby nadsyłali swoje zgłoszenia.

Zostań wolontariuszem III Rafako Półmaratonu Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

niedzielę, 27 sierpnia zaplanowano kolejną, III edycję RAFAKO Półmaraton Racibórz. Największa miejska impreza biegowa cieszy się powodzeniem wśród biegaczy z Polski, a nawet dalekiej zagranicy. Zapisy na tegoroczny bieg już trwają. W każdej chwili można dopisać się do listy startowej: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891.

RAFAKO Półmaraton Racibórz to nie tylko wspaniała zabawa i atmosfera, ale przede wszystkim ogromne wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a biegacze komfortowo pokonali cały dystans potrzebnych jest wiele rąk do pracy. Oprócz stałego zespołu, który od miesięcy pracuje nad tym, aby impreza była wspaniała, w samym dniu startu potrzebne są osoby do zabezpieczania trasy, dbania o wyposażenie punktów żywieniowych, nawadniania oraz wręczania medali po przekroczeniu mety. Tym wszystkim w ubiegłym roku zajmowali się wolontariusze - silna i niezwykle zgrana ponad 200-osobowa grupa, która doskonale zadbała o półmaratończyków, a tym samym miała swój wkład w organizację jednej z najlepszych imprez biegowych w kraju.

W tym roku ich pomoc również będzie niezastąpiona, dlatego organizatorzy biegu już teraz apelują do wszystkich chętnych, którzy chcą wspomóc przedsięwzięcie, aby zgłaszali się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, tel. 32 415-37-17, email: osir.raciborz@wp.pl . - Zapraszamy grupy zorganizowane, kluby sportowe, organizacje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne, które 27 sierpnia chcą spędzić z nami, wspólnie zabezpieczając III RAFAKO Półmaraton Racibórz - informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, dyrektor biegu.

Każdy wolontariusz otrzyma pakiet zawierający m.in. pamiątkową koszulkę techniczną oraz bon żywnościowy, a w razie potrzeby - także oficjalne zaświadczenie o udziale w wydarzeniu.

źródło: Rafako