środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Unia Racibórz bez szans w starciu z liderem. Decor Bełk zmierza do III ligi [ZDJĘCIA]

24.05.2017 19:30 | 2 komentarze | kozz

W środę w Raciborzu rozegrano mecz zaległej XXVI kolejki spotkań pomiędzy ósmą w tabeli Unią Racibórz, a liderem Decorem Bełk. Zobacz zdjęcia z meczu!

Unia Racibórz bez szans w starciu z liderem. Decor Bełk zmierza do III ligi [ZDJĘCIA]
Piotr Bysiec autor trzech goli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ani przez chwilę kibice zgromadzeni przy Srebrnej w Raciborzu nie mogli mieć wątpliwości, która z drużyn walczy o awans do III ligi, a jeśli takowe się pojawiały, to może znaczyć tylko o patriotycznym przywiązaniu się do klubu z Raciborza. Piłkarze Unii długimi momentami przypominali dzieci błądzące we mgle.

Zawodnicy Decoru Bełk od początku prezentowali poziom co najmniej trzecioligowy. Składne szybkie akcje wykończyły gospodarzy, którzy trzy bramki stracili w nieco ponad 20 minut. Strzelanie rozpoczął Damian Olczak w 3. minucie. Na 2:0 trafił Piotr Bysiec, który w następnych 30 minutach podwyższał rezultat na 3:0 i 4:0. Wszystkie bramki padły po ładnych składnych akcjach. Unitom nie można było odmówić ambicji w walce o piłkę, ale wyraźnie odstawiali na tle lidera IV ligi (grupa śląska II).

W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. To goście prowadzili grę, a gospodarze próbowali nawiązać walkę w wyżej notowanym rywalem.

O awans nie będzie Decorowi łatwo, bo po rozegraniu wszystkich 34 meczów czekać będzie ich baraż z liderem grupy śląskiej 1. Prawdopodobnie będzie to Gwarek Tarnowskie Góry - ten sam rywal, którego w minionym sezonie w walce od III ligę pokonała Unia Turza Śląska.

KS Unia Racibórz - KS Decor Bełk 0:5 (0:4)

Damian Olczak 3., Piotr Bysiec 13., 22., 42., Dawid Grabiec 85.

Wyjściowe składy:

Unia: Kuchta - Bochenek, Mizia, Pientka, Jędrzejewski, Remień, Plewa, Ignacek, Prusicki, Chałupiński, Kocot.

Decor: Łobaczewski - Bysiec, Wybierek, Orzeł, Rasek, Grabiec, Stryczek, Semeniuk, Sprórna, Olczak, Dymowski.