Historyczny sukces zawodników „Dębu” Brzeźnica. Jezierzański mistrzem

25.05.2017 13:12 | 0 komentarzy | kozz

Pięć medali zdobyły zapaśniczki i zapaśnicy „Dębu” w Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się od 19 do 21 maja w Białogardzie.

Historycznym sukcesem zakończyły się one dla zapaśników „Dębu” Brzeźnica, którzy po raz pierwszy w punktacji drużynowej stanęli na podium zajmując trzecie miejsce. Najlepiej zaprezentował się Sebastian Jezierzański, który wygrał swoją kategorię wagową 86 kg zostając po raz trzeci z rzędu Mistrzem Polski. Na podium stawali również kończąc mistrzostwa na 3. miejscu Patryk Ołenczyn i Mateusz Kampik, dla którego był to pierwszy medal w kategorii seniorów. Na 5. miejscu zakończył zawody Nataniel Ostrowski. Na dalszych miejscach zakończyli zawody Patryk Gołuchowski oraz Remigiusz Waśkowski, który z powodu kontuzji musiał wycofać się z dalszych walk.

Również bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki „Dębu” Agata Tatar i Nikol Chluba, które zdobyły brązowe medale. Sukces zawodników to również zasług firm, które wspierają klub w codziennej pracy. Wspaniałe wyniki zawodników „Dębu” są doskonałą promocją całej Ziemi Raciborskiej i Gminy Rudnik.

W nagrodę środowisko zapaśnicze Dębu spotkało się na ognisku.