imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Znakomity mecz rybnickich piłkarzy. Wywlaczyli utrzymanie!

27.05.2017 17:44 | 0 komentarzy | pm

Podopieczni Piotra Piekarczyka zapewnili sobie utrzymanie w II lidze.

Piłkarze z Rybnika od wielu tygodni walczyli o utrzymanie w II lidze. Zawodnicy Piotra Piekarczyka w kilku wiosennych meczach pokazali, że drzemie w nich spory potencjał. To dawało nadzieję, że rybniczanie nie będą musieli drżeć o utrzymanie do ostatniej ligowej kolejki. Aby tak się stało, ROW musiał poszukać punktów w Tarnobrzegu, gdzie rywalizował z miejscową Siarką.
Mecz znakomicie rozpoczął się dla rybnickiego zespołu. Już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Jary, który wykorzystał spore zamieszanie powstałe w polu karnym gospodarzy, po rzucie rożnym. W 24. minucie kolejny błąd obrony Siarki wykorzystał Paweł Jaroszewski. Rybniczanin huknął, stojąc kilka metrów od bramki, nie dając szans bramkarzowi z Tarnobrzega. Miejscowi do gry wrócili w 37. minucie, kiedy to piękną bramkę strzałem z 20 metrów zdobył Marcin Stefanik. Jeszcze przed przerwą rybniczanie odskoczyli swoim rywalom na dwie bramki. Do siatki, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego trafił Mariusz Muszalik.
10 minut po zmianie stron mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Piłkę w polu karnym Siarki przejął Sebastian Musiolik i zdobył czwartą bramkę dla ROW. Gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, wykorzystują niefrasobliwe wybicie Kacpra Rosy, po którym piłka odbiła się od pleców obrońcy z Rybnika i trafiła pod nogi Marcina Stefanika, ten minął rybnickiego bramkarze i ustalił wynik spotkania.
Ostatecznie więc rybniczanie wygrali 4:2 i zapewnili sobie drugoligowy byt. W ostatniej kolejce, 3 czerwca, zagrają jeszcze na swoim boisku z Radomiakiem Radom.

Siarka Tarnobrzeg – ROW 1964 Rybnik 2:4 (1:3)