Niespodzianka w Pszowie. Górnik wygrał z Czarnymi Gorzyce [ZDJĘCIA]

30.05.2017 19:42 | 6 komentarzy | kozz

We wtorkowe popołudnie nadrobiono zaległości w raciborskiej A klasie. W Pszowie Górnik podejmował Czarnych Gorzyce. Zobacz zdjęcia!

Pierwsza połowa wtorkowego zaległego meczu raciborskiej A klasy była wyrównana, ale pierwsi za sprawą rzutu karnego prowadzenie objęli przyjezdni z Gorzyc. Do bramki trafił Daniel Burzyński. Dosyć szybko ładnym uderzeniem z dystansu wyrównał Robert Świerczek. Do przerwy 1:1, a po niej nad stadioniem w Pszowie dosyć mocno się rozpadało i zaczęło grzmieć. Nie ułatwiło to gry zawodnikom obu ekip. Gra stała się bardziej chaotyczna i brutalna. Nosa trenerskiego miał Marek Powiecko, który na kwadrans przed końcem na boisko za Marcina Koczego wpuścił Marcina Węgrzyka - ten trzy minuty później strzelił bramkę na 2:1 dla Górnika. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika, co nie pozwoli Czarnym na awans do pierwszej trójki raciborskiej A klasy.

TS Górnik Pszów - LKS Czarni Gorzyce 2:1 (1:1)

Robert Świerczek 21., Marcin Węgrzyk 78. - Daniel Burzyński 16.-k.

Sędziowali: Grzegorz Porwoł, Benedykt Gomułka, Krzysztof Kurzydym (KS Racibórz)

Żółte kartki: Kacper Powiecko (Pszów) - Bartosz Ochyj (Gorzyce)

Górnik Pszów: Dawid Broda - Konrad Reś, Kacper Powiecko, Robert Świerczek, Andrzej Kłosok, Kamil Mazur, Marcin Gomołka, Sebastian Gawlik, Jacek Kwiatoń, Tobiasz Zając, Marcin Koczy. Ponadto: Wiktor Masztafiak, Szymon Ostrzołek, Marcin Węgrzyk, Szymon Kubala, Dawid Bugiel. Trener: Marek Powiecko.

Czarni Gorzyce: Kamil Pałyga - Dawid Siedlaczek, Bartosz Ochyj, Rafał Wala, Marcin Ćwik, Wojciech Chłapek, Grzegorz Łukasiak, Daniel Durka, Marek Mnich, Daniel Burzyński, Tomasz Grycman. Ponadto: Marek Warzeszka, Kamil Oślizło, Kamil Chromik, Błażej Dzierżawa, Aleksander Franecki, Rafał Ganita, Szymon Panic. Trener: Tomasz Cielusek.