Sukcesy rybnickich lekkoatletów z Gimnazjum nr 1

31.05.2017 15:00 | 0 komentarzy | pm

Dobrze, w finale wojewódzkim drużynowych zawodów w LA, zaprezentowali się przedstawiciele Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr1 w Rybniku.

30 maja uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 Rybniku rywalizowali w finałowych drużynowych zawodach lekkoatletycznych na szczeblu województwa śląskiego. Zawody odbyły się w Częstochowie.
W klasyfikacji generalnej dziewczyny odniosły duży sukces, zdobywając brązowy medal, a chłopcy zajęli wysokie 6. miejsce. Były również medale indywidualne i rekordy życiowe. Sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Natalia Rojek, Katarzyna Podwojska, Emilia Gutt, Julia Polak zdobyła brązowy medal. Ta ostatnia wygrała również bieg na 100 m. Pierwsze miejsce wywalczyła także Aleksandra Bednarek (rzut oszczepem). Drugie miejsce zdobyły: Klaudia Sobik (rzut dyskiem) i Natalia Maćkowiak (rzut oszczepem), a na trzecim stopniu podium stanęli: Kamil Kosowski (skok w dal), Michał Sznabel (rzut dyskiem), Jakub Sikora (pchnięcie kulą).