Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Krzyżanowice nałapały kartek, ale wywiozły ze Skrzyszowa cenne trzy punkty [ZDJĘCIA]

05.06.2017 15:19 | 0 komentarzy | kozz

I jedni i drudzy przed tym spotkaniem mieli nóż na gardle. Na finiszu rozgrywek katowickiej klasy okręgowej w gorszej sytucji jest skrzyszowska Gwiazda, która przegrała u siebie z Krzyżanowicami 1:2.

Obie drużyny ostrożnie rozpoczęły mecz. Krzyżanowice miały zaledwie punkt przewagi nad Skrzyszowem. Obie też znajdowały się blisko strefy spadkowej. Remis jednak nic nie dawał żadnej z ekip. Rozstrzygnęła druga połowa, gdy w 54. minucie dla przyjezdnych wynik spotkania z rzutu karnego otworzył Krzysztof Marek. Dziesięć minut później podwyższył Patryk Buchcik. Gdy spotkanie dobiegało końca kontaktową bramkę strzelił Mirosław Stabla, a w Krzyżanowicach za dwie żółte kartki boisko opuścić musiał Radosław Pradelok. Bitwę nerwów w końcówce wytrzymali goście, którzy utrzymali korzystny dla siebie rezultat. 38 punktów jakie w tym momencie ma na koncie ekipa prowadzona przez trenera Janusza Kosubka powinny pozwolić utrzymać się w rozgrywkach klasy okręgowej. Natomiast Gwiazda ze Skrzyszowa w najbliższy weekend musi wyrwać 3 punkty pewnej utrzymania Syryni, aby spokojniej myśleć o końcówce sezonu.

LKS Gwiazda Skrzyszów - LKS Krzyżanowice 1:2 (0:0)

Mirosław Stabla 85. - Krzysztof Marek 54.-k., Patryk Buchcik 65.

Żółte kartki: Grzegorz Porwoł, Wojciech Oślizło (obaj Gwiazda Skrzyszów) - Mateusz Wilusz, Radosław Pradelok, Kamil Łątkowski, Patryk Buchcik (wszyscy LKS Krzyżanowice)

Czerwona kartka: Radosław Pradelok (87. LKS Krzyżanowice)

LKS Gwiazda Skrzyszów: Szymon Wątroba - Mateusz Łozowski, Karol Szuła, Michał Szczerbiak (88. Wojciech Oślizło), Krzysztof Oślizło, Kamil Tront, Mirosław Stabla, Piotr Dudek, Wojciech Szuła (60. Rafał Mitko), Mateusz Woźnica, Grzegorz Porwoł (68. Bartosz Kanafek). Trener: Bartosz Hudek.

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kühn - Patryk Buchcik (65. Przemysław Szewieczek), Krzysztof Cerkowniak (90.+2. Kacper Sawicki), Łukasz Kubica (40. Tomasz Lemiesz)., Kamil Łątkowski, Krzysztof Marek, Mateusz Oczkowski, Radosław Pradelok, Łukasz Staniek, Adam Turkiewicz, Mateusz Wilusz. Trener: Janusz Kosubek.