Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Racibórz zaprasza na III Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie

07.06.2017 09:29 | 0 komentarzy | ż

27 sierpnia odbędzie się trzecia edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz, a w jego ramach Mistrzostwa Polski Energetyków. Zawody skierowane są do wszystkich miłośników biegów długodystansowych z szeroko pojętej branży energetycznej. Start zawodów przewidziano o godz. 10.00 z ul. Wojska Polskiego, na wysokości SP 4.

Racibórz zaprasza na III Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborski półmaraton już od pierwszej edycji cieszył się dużym powodzeniem wśród biegających, o czym świadczą liczne nagrody, przychylne komentarze i wreszcie rosnąca z edycji na edycję liczba startujących. Oprócz biegu głównego, na 21 097,5 m, odbędzie się piknik rodzinny oraz bieg charytatywny na nieco ponad 2 km, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację 5,5 – letniego Michałka, zmagającego się z poważnym schorzeniem nerek. Jak również Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Półmaraton, którego sponsorem tytularnym jest firma RAFAKO S.A., to również rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski Energetyków. Partnerem Mistrzostw jest Federacja Sportowa „Energetyk”.

– To już trzecie Mistrzostwa Polski Energetyków, które odbywają się w ramach RAFAKO Półmaraton Racibórz. Mamy ogromną nadzieję na jeszcze większy niż w poprzednich dwóch edycjach udział energetyków w tym wydarzeniu. Obsypany nagrodami RAFAKO Półmaraton Racibórz to idealne miejsce na zmierzenie się z koleżankami i kolegami z branży. Drodzy Energetycy, przybywajcie do Raciborza, serdecznie zapraszamy! – zachęca do udziału Piotr Karaś, dyrektor Biura Marketingu w RAFAKO S.A..

Dodatkowo rafakowcy biegacze powalczą o Puchar Prezes RAFAKO. III edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz towarzyszyć będą: profesjonalna rozgrzewka, Pasta Party oraz piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

Impreza kończy projekt 4Biegi Racibórz, na 800-lecie nadania praw miejskich Raciborzowi. Zawodnicy, którzy ukończą półmaratoński dystans w regulaminowym czasie otrzymają ostatnią część medalu.

Organizatorem II RAFAKO Półmaraton Racibórz jest Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Zapisy trwają: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891.

źródło: UM Racibórz