Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Sandra Pniak z brązowym medalem mistrzostw Europy

08.06.2017 17:00 | 0 komentarzy | kozz

W miniony weekend 4 czerwca wodzisławianka Sandra Pniak stanęła do walki w mistrzostwach Europy w ju-jitsu (European Championship for Senior).

Sandra Pniak z brązowym medalem mistrzostw Europy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z organizowanych w bośniackiej Banja Luce mistrzostw przywiozła brązowy medal. To kolejny ogromny sukces wodzisławskiej zawodniczki w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu obroniła tytuł Mistrzyni Polski na mistrzostwach w Krakowie, zaś jej podopieczni z Akademii Sportowej Top Team przywieźli liczne medale z turnieju judo "Olimpijskie nadzieje" zorganizowanego w Wiśle z okazji Dnia Dziecka, a także zdobyte w Rybniku pierwsze medale w koronnej dyscyplinie trenerki - jujitsu!

Radość z sukcesów jest o tyle większa, że Sandra Pniak poza uprawianiem sportu. Na codzień pracuje w jednej z wodzisławskich podstawówek, co wiąże się z ogromną ilością obowiązków, ponadto 6 razy w tygodniu prowadzi trenningi dla ponad 120 podopiecznych w Akademii Sportowej Top Team, z którymi regularnie wyjeżdża na zawody, oraz dla dzieci uczęszczających do Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wodzisławiu. Obecnie przygotowuje także II Galę Judo Kids, która już za dwa tygodnie odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dodatkkowo jeszcze studiuje drugi kierunek. Mimo tak wielu obowiązków, związanych z pracą zawodową, znajduje czas na przygotowania do własnych startów, które raz za razem potwierdzają jej niesamowite umiejętności i pasję, którą zaraziła już ponad 120 swoich podopiecznych.

Katarzyna Cilska