Lider na glinianych nogach. Raszczyce w okręgówce, ale w Rzuchowie przegrały [ZDJĘCIA]

16.06.2017 13:50 | 7 komentarzy | kozz

Drużyna z Raszczyc zagwarantowała sobie grą na boisku awans do klasy okręgowej, jednak od maja przegrała aż 5 z 8 meczów. W czwartek mimo, że prowadziła 1:0, to przegrała ze Strzelcem Rzuchów 1:3. Jeśli w ostatniej kolejce Raszczyce przegrają w Krzanowicach, a swój mecz ze Studzienną wygrają Czarni Gorzyce, to mistrzem raciborskiej A klasy zostanie ekipa z Gorzyc.

W czwartkowym meczu prowadzenie jak i wygraną po pierwszej połowie zaliczyła ekipa trenera Romana Kowalczyka. Po bramce Łukasza Sobeczki z 3. minuty Raszczyce prowadziły w Rzuchowie 1:0. W drugiej części spotkania lepiej poradzili sobie gospodarze. Najpierw wyrównał Adrian Wichtowski, a na 10 minut przed końcem w ciągu dwóch minut na 2:1 i 3:1 strzelili gospodarze. Najpierw do bramki trafił Rafał Materzok, następnie ponownie Wichtowski. Dzięki wygranej Strzelec wciąż może liczyć na utrzymanie w A klasie. Aby tego dokonać musi wygrać w Zawadzie Książęcej i liczyć na porażki wyprzedzających go w tabeli LKS Brzezie (gra w Kobyli z Płomieniem) i Startu Pietrowice Wielkie (gra z Nowej Wsi z Czarnymi). Jeśli nie wygra to dołączy do spadających z A klasy ekip Ocic Racibórz i Stali Kuźnia Raciborska.

LKS Strzelec Rzuchów - LKS Raszczyce 3:1 (0:1)

Adrian Wichtowski 55., 81., Rafał Materzok 80. - Łukasz Sobeczko 3.

Żółte kartki: Marcin Tront, Patryk Melcer (obaj Strzelec) - Mateusz Wolny (Raszczyce)

LKS Strzelec Rzuchów: Patryk Kustos - Łukasz Czogała (60. Mariusz Czogała), Mateusz Czogała, Marcin Elsner (65. Rafał Materzok), Dawid Kwiatkowski, Dariusz Malcherczyk, Patryk Melcer, Sebastian Peczka (78. Dawid Pieła), Marcin Tront (88. Jacek Karpiński), Rafał Tront, Adrian Wichtowski. Trener: Sebastian Ziółkowski.

LKS Raszczyce: Denis Gruszka - Adam Bober, Tomasz Derkowski, Rafał Drożdż, Jakub Kowalczyk, Roman Kowalczyk, Łukasz Sobeczko (55. Martin Wolnik), Michał Stajer, Marcin Tatara, Mateusz Wolny (75. Tomasz Sobeczko), Michał Zieliński. Trener: Roman Kowalczyk.