Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Krzanowice pokonały "Bayern" i awansowały do okręgówki

17.06.2017 20:51 | 5 komentarzy | ma.w

Mecz Krzanowic i Raszczyc przyniósł rywalom podwójny awans z klasy A. Gospodarze wygrali skromnie, ale jeden gol wystarczył by zainkasować 3 punkty, a wyniki konkurentów były pomyślne dla ekipy Teresiaka.

Krzanowice pokonały "Bayern" i awansowały do okręgówki
Piłkarze krzanowickiego klubu cieszyli się z awansu do okręgówki. Dowiedzieli się o nim już po meczu z Raszczycami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raszczyce wystąpiły w strojach mistrza Niemiec Bayernu Monachium. Po pierwszej połowie goście przegrywali. Gola zdobył Dawid Słysz. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie dla Krzanowic gdy arbiter podyktował rzut karny, ale egzekwując "jedenastkę" trafił w słupek. Wcześniej gospodarze zaliczyli jeszcze strzał zakończony na spojeniu bramki rywali. Końcówka była nerwowa, mnożyły się faule i sędzia Wieczorek wyciągnął parę żółtych kartek. Rezultat końcowy: 1-0 dla miejscowych.

Po końcowym gwizdku cieszyły się obie drużyny, bo dzięki wynikom na innych boiskach (krzanowiczan goniły Gorzyce i Kobyla) to mecz na boisku przy ul. Cegielnianej wyłonił dwa najlepsze zespoły klasy A. Trener Józef Teresiak podkreślał, że jego podopieczni rozegrali wcześniej dwa dobre mecze, ale zabrakło w nich szczęścia by punktować. - Ostatni mecz był może najlepszym widowiskiem w tym sezonie. Oglądałem ich dużo i mogę wystawić taką ocenę. To zwycięstwo jest ukoronowaniem ciężkiej całosezonowej pracy - powiedział na koniec. Zostaje w klubie i liczy na wzmocnienia przed startem okręgówki.  

Józef Teresiak o awansie Krzanowic.mp3