Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Moneta strzelił gola na Euro! Polacy zremisowali ze Szwedami

19.06.2017 22:37 | 2 komentarze | kozz

Raciborzanin Łukasz Moneta strzelił bramkę dla reprezentacji Polski przeciw Szwecji w meczu Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce. Polacy zremisowali 2:2.

Moneta wpisał się na listę strzelców w szóstej minucie meczu. BRAMKĘ MONETY ZOBACZ TUTAJ. Wychowanek LKS Brzezie, a obecnie piłkarz Ruchu Chorzów został zmieniony w 74. minucie przez Patryka Lipskiego. Polacy poza pierwszym kwadransem dobrej gry zagrali fatalnie. Stracili gole tuż przed końcem pierwszej połowy. Wyrównanie padło w 90. minucie z rzutu karnego wykonanego przez Dawida Kownackiego. Polacy podczas tego turnieju mają na koncie porażkę ze Słowacją i remis ze Szwecją. Zespół prowadzony przez Marcina Dornę rozegra jeszcze jeden mecz w fazie grupowej. Przeciwnkiem będzie Anglia.

Polska - Szwecja 2:2 (1:2)

Łukasz Moneta 6., Dawid Kownacki 90.-k. - Carlos Strandberg 36., Jacob Une Larsson 41.

Polska: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński - Przemysław Frankowski, Paweł Dawidowicz (88. Krzysztof Piątek), Karol Linetty, Dawid Kownacki, Łukasz Moneta (74. Patryk Lipski) - Mariusz Stępiński (58. Jarosław Niezgoda).

Szwecja: Anton Cajtoft - Linus Wahlqvist, Jacob Une Larsson, Filip Dagerstål, Adam Lundqvist - Simon Tibbling (61. Muamer Tanković), Melker Hallberg, Kristoffer Olsson, Alexander Fransson (87. Kerim Mrabti) - Carlos Strandberg (69. Gustav Engvall), Paweł Cibicki.

żółte kartki: Kownacki, Niezgoda, Bednarek, Linetty - Olsson, Strandberg, Cibicki, Hallberg, Dagerstål, Wahlqvist.

sędziował: Slavko Vinčić (Słowenia).

widzów: 14 651.

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy A Słowacja przegrała z Anglią 1:2