Poniedziałek, 29 maja 2023

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

III RAFAKO Półmaraton Racibórz: TEB Edukacja zorganizuje zajęcia ogólnorozwojowe dla Michałka

23.06.2017 19:08 | 0 komentarzy | kozz

RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko wspaniałe sportowe święto. W ramach zawodów odbywały się: zbiórka do puszek oraz mini bieg dla młodych raciborzan zmagających się z ciężkimi schorzeniami. Podczas poprzednich edycji biegacze pomogli Magdzie, Wiktorii i Jurkowi. Teraz pobiegną dla Michałka. Do akcji przyłączyła się szkoła TEB Edukacja organizując chłopcu rok zajęć ogólnorozwojowych. 

III RAFAKO Półmaraton Racibórz: TEB Edukacja zorganizuje zajęcia ogólnorozwojowe dla Michałka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Michałek Junka ma 5,5 lat od pierwszych chwil życia szpital jest jego drugim domem. Chłopczyk urodził się z ciężkim schorzeniem nerek. Długo i intensywnie był dializowany, przechodził ciężkie zabiegi i skomplikowane leczenie. Zmagał się m.in. z nowotworem nerek i padaczką. W kwietniu przeszedł operację transplantacji nerki. Obecnie uczy się funkcjonować z nowym organem. - Podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest regularne stosowanie leków immunosupresyjnych, które odpowiadają za pracę przeszczepionego organu. Michał musi zażywać je przez całe życie – mówi Hanna Tokarczyk, mama Michała. - Niestety, ceny tych leków bardzo często ulegają zmianie. Ich cena z kilku zł za opakowanie potrafi „podskoczyć” do nawet 1500 zł – dodaje pani Hanna. Każdy, kto chce pomóc Michałkowi w walce z tą trudną i kosztową chorobom może pobiec w Mini półmaratonie, który odbędzie się o 27 sierpnia o g. 9.00. Wpisowe wynosi 20 zł. Do pokonania jest zaledwie 2,109 m. Zapisy wkrótce ruszą.

Dziecko takie jak Michał, które choruje od urodzenia i jest leczone na niewydolność nerek zawsze narażone jest na powikłania i liczne skutki uboczne. - W naszym przypadku są to schorzenia neurologiczne, czyli zdiagnozowana padaczka, zaburzenia błędnika, przebyty nowotwór, zaburzenia pracy tarczycy, stałe kontrole okulistyczne, laryngologiczne, zaburzenia ogólnorozwojowe. Niektóre z tych powikłań wymagają wizyt w prywatnych gabinetach lekarskich. To wszystko sprawia, że rozwój Michała jest daleki od rozwoju jego rówieśników. W tej chwili walczymy o jak najlepszy rozwój manualny i umysłowy. Wpływ na taki rozwój mają prywatne zajęcia ogólnorozwojowe i logopedyczne z wykwalifikowanym nauczycielem – tłumaczy mama 5,5- latka.

Cykl takich zajęć, zorganizuje rodzinie TEB Edukacja z Raciborza. Placówka już rok temu przyłączyła się do akcji, spełniając marzenia Wiktorii i Jurka. - Nasi uczniowie z kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii chętnie zaangażują się w pomoc dla Michałka. W dniu 23 czerwca wspólnie zorganizowaliśmy lekcję pokazową, podczas której nasza uczennica pod okiem nauczyciela przeprowadziła zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem elementów fizjoterapii, integracji sensorycznej oraz gier i zabaw ogólnorozwojowych. Obrazuje to w jaki sposób nasi uczniowie realizują zajęcia na kierunku technik masażysta. Jesteśmy dumni, że zdobyta wiedza i umiejętności pomagają ludziom. Nasza szkoła stawia na praktyczną naukę zawodu. Cieszymy się, że już drugi raz możemy pomóc - mówi Alicja Gurazda- Rongiers, dyrektor TEB Edukacja Racibórz.

Ponadto placówka została partnerem raciborskiego półmaratonu. Jej absolwenci - masażyści pojawią się na zawodach i pomogą biegaczom znieść wysiłek włożony w przebiegnięcie trasy. Dodatkowo na przygotowanych stoiskach będą udzielać porad z zakresu dietetyki, wizażu i stylizacji fryzur. Ciekawe niespodzianki przygotuje również dla najmłodszych uczestników pikniku rodzinnego towarzyszącemu półmaratonowi.

Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media