Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Krótki dystans - szczytny cel, czyli Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz dla Michałka Junki

30.06.2017 10:09 | 0 komentarzy | kozz

16 tys. zł, tyle uzbierano w ubiegłym roku podczas RAFAKO Półmaraton Racibórz. Pieniądze pomogły w rehabilitacji Wiktorii i Jurka. Teraz pomocy potrzebuje Michał Junka, zmagający się z ciężkim schorzeniem nerek. Wesprzeć chłopca można będzie startując w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. 

Krótki dystans - szczytny cel, czyli Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz dla Michałka Junki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapisy TUTAJ

27 sierpnia, o godzinie 9.00, czyli tuż przed biegiem głównym wystartuje Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego dochód w całości przekazany zostanie na leczenie Michała Junki z Raciborza. 5,5- letni chłopiec od urodzenia zmaga się z ciężkim schorzeniem nerek. Wpisowe na mini półmaraton to zaledwie 20 zł- przy zapisach internetowych do 21 sierpnia. 30 zł – w biurze zawodów 26 sierpnia, w godz. 16.00 – 20.00 r. oraz 27 sierpnia w godz. 7.00 – 8.15.

Trasa wynosi tylko 2,109 m. Pokonać ją może każdy: dziecko (od 10 lat), nastolatek oraz dorosły. Wystarczy dopisać się do listy startowej, następnie zameldować na linii startu, przebiec, przejść szybkim marszem czy przespacerować z kijkami. W tym biegu nie ma limitów liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla Michałka.

Pieniądze uzbierane z mini półmaratonu trafią na konto Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” z Raciborza. Podczas półmaratonu wolontariusze „Pracowni Przyszłości” będą też prowadzić kwestę do puszek. Całkowity dochód przekazany zostanie na rzecz Michałka Junki.

Dodatkowo uczestnicy mini półmaratonu, którzy pomyślnie ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Krążki będą takiej samej wielkości jak te z biegu głównego. Każdy, kto nie da rady przebiec 21 097 m, a brakuje mu ostatniej części medalu projektu 4Biegi Racibórz może ją zdobyć startując w mini biegu.

Warto pamiętać, że w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz nie liczy się wynik, lecz chęci, szczytny cel a przy okazji dobra zabawa.

***

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się III Mistrzostwa Polski Energetyków.

Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media