Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Pogoń Zabrze wygrała turniej piłkarek ręcznych w Raciborzu [ZDJĘCIA]

30.06.2017 20:26 | 0 komentarzy | kozz

Przez trzy dni w Arenie Rafako w Raciborzu odbywał się I Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorek. Gospodarzem zawodów był UKS Start Pietrowice Wielkie. Zwycięzcą została Pogoń Zabrze, która okazała się minimalnie lepsza od ekipy z Pietrowic.

Pogoń Zabrze wygrała turniej piłkarek ręcznych w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa dni rywalizacji nie przyniosły rozstrzygnięcia. Dziewczyny szczególnie z trzech drużyn - Zabrza, Pietrowic Wielkich i Rendsburga toczyły wyrównaną walkę i w piątek starły się raz jeszcze w meczach bezpośrednich. Tym razem najlepsze z nieznaczną przewagą okazały się piłkarki z Zabrza, które pokonały gospodynie 12:10 i Niemki 18:15.

Wyniki z piątku:

mecz o 4. miejsce:

Oława - Krapkowice 9:7

mecze o podium:

Pietrowice - Rendsburg 17:16

Zabrze - Rendsburg 18:15

Pietrowice - Zabrze 10:12

Najskuteczniejszą zawodniczką została Julia Niewiadomska ze Pogoni Zabrze. Najlepszą bramkarką Marie Krämer. Trenerzy wybrali także naj turnieju w swoich drużynach i tak w SPR Pogoń 1945 Zabrze najlepszą została wybrana Karolina Osowska, w LKPR Moto Jelcz Oława Klaudia Kruk, w HSG Schülp/Westerrönfeld/Rendsburg Malin Horst, w UKS Start Pietrowice Wielkie Sandra Poznańska, a w KS Otmęt Krapkowice Wiktoria Pużańska.

Tuż po finale rozegrany pokazowy mecz najlepszych dziewczyn z całą resztą w której skład wchodzili trenerzy, pracownicy OSiR, starostwa itp. Więcej o tym meczu TUTAJ.