Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Sukcesy biegaczy z RAFAKO S.A.

01.07.2017 18:58 | 0 komentarzy | kozz

Moda na bieganie trwa w najlepsze. Z każdym sezonem przybywa ciekawych zawodów. W czerwcu, silna grupa pracowników RAFAKO reprezentowała Spółkę w 3 półmaratonach oraz biegu na 10 km. Z zawodów przywieźli medale, niezapomniane wrażenia oraz nowe doświadczenia. Nie zwalniają tempa i już przygotowują się do kolejnych startów, w tym najważniejszego III RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbędzie się 27 sierpnia, a w jego ramach III Mistrzostwa Polski Energetyków i Puchar Prezes RAFAKO S.A.

Sukcesy biegaczy z RAFAKO S.A.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czerwiec, mimo upalnych temperatur nie zniechęcał pracowników RAFAKO do udziału w zawodach biegowych. Pierwsze odbyły się 3 czerwca, 6-osobowa załoga wystartowała w V Biegu Azotowym z okazji Dni Chemika, rozgrywanym w Kędzierzynie-Koźlu. Spośród rafakowskich zawodników najlepiej zaprezentował się Paweł Klinik, który z czasem netto 38:30 uplasował się na 9. miejscu w kategorii open i na 2. miejscu w kategorii M-30. Bardzo dobrze spisał się także Jan Wilczek, który z czasem 39:49 zajął 15. miejsce open i 3 w swojej kategorii wiekowej. Ponadto barw RAFAKO S.A. bronili: Zbigniew Szewczuk, Bartosz Główka, Krzysztof Kręcisz i Gabriela Sobczyk.

Kolejne zawody, już nieco trudniejsze, bo do pokonania było ponad 21 km, odbyły się 10 czerwca w Kietrzu. Drużyna RAFAKO w 3-osobowym składzie wzięła udział w XI Półmaraton Kietrz - Trzebom - Gródczanki - Pietrowice Wielkie. Najlepiej zaprezentował się Zbigniew Szewczuk uzyskując czas 1:45:56. Bieg ukończyli także: Bartosz Główka i Krzysztof Kręcisz.

Dzień późnej, 11 czerwca odbył się kultowy XI Hunters Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim, na którym również nie mogło zabraknąć przedstawicieli RAFAKO. Mimo żaru lejącego się z nieba, bardzo dobrze zaprezentował się Jan Wilczek, który uzyskał czas 01:30:32 i uplasował się na 127. miejscu open na prawie 2.700 osób, które ukończyły bieg. Zawody z powodzeniem ukończyli także: Krzysztof Jeremicz i Henryk Wiliger.

- Półmaraton Słowaka, to bieg wyjątkowy. Uchodzi za jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy w Polsce. Zapisy na XI Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka zakończyły się po zaledwie 22 godzinach. Wszyscy uczestnicy podkreślają wyjątkowość tego biegu – mówi Krzysztof Jeremicz, lider grupy biegaczy z RAFAKO S.A.

Czerwcowe starty przedstawicieli rafakowskiego teamu biegowego zamyka VIII Półmaraton Księżycowy w Rybniku, który odbył się 24 czerwca. Spośród pracowników RAFAKO najlepszy czas, 1:41:47 uzyskał Robert Gemza. Ponadto barw drużyny bronili: Ryszard Baran, Paweł Zalewski, Zbigniew Szewczuk, Dominik Zajonc, Magdalena Woskowska i Gabriela Sobczyk.

Biegający pracownicy RAFAKO nie zwalniają tempa, bo wielkimi krokami zbliża się najważniejsze dla nich i dla Raciborza święto sportowe- III RAFAKO Półmaraton Racibórz, a w jego ramach III Mistrzostwa Polski Energetyków i Puchar Prezes RAFAKO S.A. Zapisy trwają: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891.

***

AUTOR TEKSTU: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA

AUTOR ZDJĘĆ: ARCHIWUM KRZYSZTOFA JEREMICZA, RAFAKO S.A.