Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Ministerstwo wspiera 100 sportowych talentów, w tym trójkę rybniczan

06.07.2017 08:56 | 0 komentarzy | pm

Ruszył program „Team 100”, powstały z inicjatywy ministra sportu we współpracy z Polską Fundacją Narodową i Instytutem Sportu.

Ministerstwo wspiera 100 sportowych talentów, w tym trójkę rybniczan
Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik znalazła się wśród 100 najbardziej utalentowanych sportowców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z inicjatywy ministra sportu we współpracy z Polską Fundacją Narodową i Instytutem Sportu rozpoczęła się realizacja programu „Team 100”. Jego celem jest wspieranie młodych, najbardziej utalentowanych polskich sportowców, którzy rokrocznie otrzymywać będą stypendium. Dla każdego z zawodników przewidziano 40 tys. zł rocznie.
Jak tłumaczy minister sportu Witold Bańka, z dyscyplin indywidualnych wyselekcjonowanych zostało stu utalentowanych zawodników o największym potencjale, w wieku 18–23 lata, czyli juniorów starszych i młodzieżowców, którym oprócz szkolenia związkowego zostanie zapewniona dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania. – Planujemy objąć opieką sponsorską przez spółki Skarbu Państwa grupę wyselekcjonowanych, około stu zawodników sportów letnich i zimowych w kategorii juniora starszego i młodzieżowca. Chcemy zapewnić im dodatkową ścieżkę finansowania, by mieli możliwość prowadzenia kariery dwutorowej. Te pieniądze będą mogły być przeznaczone na studia, dodatkowe zgrupowanie, poradę dietetyka, psychologa, trenera klubowego - zapowiedział minister Bańka podczas oficjalnej inauguracji programu.
Program „Team 100" ma wspierać sportowców w wieku 18-23 lat, przygotowujących się m.in. do igrzysk w Tokio w 2020 r. Zawodnicy zakwalifikowani do projektu zobowiązali się do przestrzegania „Kodeksu uczestnika programu Team 100".
Wśród sportowców, którzy zostali zakwalifikowani do „Team 100" znalazła się trójka dżudoków z Rybnika: Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik), Anna Borowska i Piotr Kuczera (Kejza Team).