Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Julia Kowalczyk wywalczyła srebro Pucharu Europy Juniorek

10.07.2017 08:55 | 0 komentarzy | pm

Z bardzo dobrej strony w Gdyni zaprezentowała się judoczka Polonii Rybnik. 

 Julia Kowalczyk wywalczyła srebro Pucharu Europy Juniorek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Gdyni zorganizowano zawody z cyklu Puchar Europy Juniorów. W wadze do 57 kg wystartowała zawodniczka Polonii Rybnik Julia Kowalczyk. Rybniczanka w pierwszej walce pokonała Evelien Delbaen z Belgi. W ćwierćfinale okazała się lepsza od Rosjanki Viktorii Baidak, a w półfinale od Kanadyjki Yumi Amal Bellali. W walce o złoto Kowalczyk spotkała się z Miną Libeer (Belgia). Po 4 minutach walki do Belgijka miała na swoim koncie wazari i to ona cieszyła się ostatecznie ze zwycięstwa.
W całej imprezie, w której wzięło udział 344 młodych zawodników z Europy oraz Kanady i Stanów Zjednoczonych, Polacy wywalczyli 9 medali. Oprócz Julii Kowalczyk na podium stanęli: Kacper Szczurowski (-100kg, AZS Gliwice), Klaudia Cieślik (-52kg, UKS Judo Wolbrom) – oboje zajęli 2. miejsca, 3. miejsca wywalczyli: Paulina Dziopa (-78kg, Czarni Bytom), Anita Formela (+78kg, Conrad Gdańsk), Sebastian Marcinkiewicz (-81kg, Gwardia wrocław), Jakub Ozimek (-90kg, AZS AWF Warszawa), Aleksandra Polkowska (-44kg, UKS Kontra Mińsk Mazowiecki), Aleksandra Kaleta (-52kg, UKS Judo Wolbrom).
– Jestem usatysfakcjonowany występem naszych kadrowiczów na Pucharze Europy Juniorów w Gdyni 2017. Widać, że zawodnicy wraz z trenerami kadr narodowych do maksimum wykorzystali czas na przygotowanie ogólne na zgrupowaniu w Giżycku. Jeśli po tak solidnie przepracowanych trzech tygodniach treningu motorycznego, są w stanie skutecznie rywalizować na macie z czołówką europejską i walczyć o medale to musi napawać optymizmem w kontekście jesiennych występów na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów – powiedział po zawodach trener kadry narodowej juniorek Jacek Kowalski.