Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Unia Turza Śląska bez "Pelego" startuje na podbój III ligi. W czwartek zagra z Ruchem Chorzów [ZDJĘCIA]

12.07.2017 10:12 | 2 komentarze | kozz

Zawitaliśmy na trening trzecioligowca z Turzy Śląskiej. Ekipa Piotra Haudera utrzymała się w rozgrywkach, choć po rundzie jesiennej sytuacja była gorzej niż tragiczna. 

Unia Turza Śląska bez "Pelego" startuje na podbój III ligi. W czwartek zagra z Ruchem Chorzów [ZDJĘCIA]
Bartłomiej Sikorski przechodzi z trzecioligowej Unii Turza Śl. do beniaminka czwartej ligi - MKP Odra Centrum Wodzisław Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teraz w ekipie Unii nie chcą powtórzyć tak fatalnej jesieni. Kadrowo na chwilę obecną jest więcej strat niż zysków, ale w Turzy są spokojni o wzmocnienia. Z klubu odeszły legendy związane z Unią kilka lat - Bartłomiej "Pele" Sikorski i Paweł Kulczyk, który grał w zespole jeszcze za czasów A klasy. Przed klubem z Bogumińskiej nowe wyzwanie. - Nowy sezon tuż tuż, przed nami cztery tygodnie przygotowań i ruszamy z karuzelą ligową. Będziemy trenować na własnych obiektach. W planach mamy rozegranie w czwartek sparingu z Ruchem Chorzów, następnie w sobotę podwójny sparing z MKP Odra Centrum i Płomieniem Połomia, w kolejnych tygodniach mecze z Polonią Głubczyce, Decorem Bełk i na koniec ROW-em Rybnik. 26 lipca jest ostatni sparing, później weekend przed ligą wolny i zaczynamy walkę o punkty - przedstawia rozkład jazdy szkoleniowiec Piotr Hauder.

Klub z Turzy do samego końca drżał o utrzymanie w III lidze. - Odnośnie naszego utrzymania w lidze, to w regulaminie było zapisane, że spadają trzy drużyny i ostatnie 10 minut ostatniego meczu z Brzegiem zagraliśmy tak, żeby znaleźć się na czwartym miejscu od końca. Mieliśmy świadomość, że remis 4:4 daje nam utrzymanie i zrobiliśmy wszystko, aby tak się stało. Po jesieni punktów mieliśmy bardzo mało, na wiosnę zrobiliśmy prawie o raz tyle. Szczęście nie sprzyjało nam w meczach, natomiast na koniec sezonu oddało - podsumował kwestię pozostania w lidze Hauder.

W kadrze Unii spore rotacje. Jak wspomnieliśmy wyżej odchodzą zawodnicy, którzy sporo lat spędzili w klubie. Osłabień jest jednak więcej. - Rozstaliśmy się z trzema zawodnikami, są to: Michał Szczurek, Łukasz Czajka i Patryk Dudziński. Ze względów osobistych zrezygnowali Dawid Mikołajec i Dawid Fugiel. Najprawodopodobniej rozstaniemy się z Bartłomiejem Sikorskim i Mateuszem Sitnikiem, a także Paweł Kulczyk poszuka sobie innego klubu. Bartek Sikorski to zawodnik, który wiele znaczył dla Unii, jak przychodził kilka lat temu karta się otworzyła, teraz się zamknęła. Taka kolej rzeczy, dał dużo temu klubowi, ale to już jest historia. Cała reszta zostaje i przyglądamy się nowym nabytkom. Z częścią już jesteśmy dogadani, ale nazwisk nie ujawniamy - omówił obecną sytuację kadrową trener trzecioligowca.

Piotr Hauder Unię przejmował w trakcie sezonu po Janie Adamczyku, który miał problem z drużyną zdobyć punkty na starcie ligi. - Zaczynamy od zera, nie mamy "minusa" jak to było na wiosnę. Optymistycznie patrzymy w przyszłość, bo mamy doświadczenie z rundy wiosennej i znamy swoją wartość. Zawodnicy pokazali, że są w stanie rywalizować z ostatnią drużyną, jak i z mistrzem. Zrobimy wszystko, aby na koniec rundy jesiennej być o wiele, wiele wyżej jak to było w poprzednim sezonie - zakończył Hauder.